۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ تقسیم اعتبارات راه روستایی سقز براساس تعداد خانوارهای ساکن در هر روستا

آبان ۱۷, ۱۳۹۳ در ۲:۲۵ بعد از ظهر توسط

================================================

فرماندار سقز مطرح کرد

تقسیم اعتبارات راه روستایی سقز براساس تعداد خانوارهای ساکن در هر روستا

سقز نیوز:فرماندار شهرستان سقز با اشاره به محدود بودن منابع برای بهسازی راه‌های روستایی گفت: اعتبارات راه روستای شهرستان سقز بر اساس میزان خانوارهای ساکن در یک روستا تقسیم می‌شود و به روستاهای پرجمعیت بودجه‌ای بیشتر تعلق می‌گیرد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی‌اکبر ورمقانی ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت راه‌های شهرستان سقز با حضور مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اظهار کرد: راه یکی از محورهای اصلی توسعه شهرستان سقز است و باید به آن توجه شود.

وی بر تسریع در اجرای پروژه‌های دارای اعتبار در سال ۹۳ در حوزه راه شهری و روستایی تاکید کرد و گفت: بهسازی راه‌های شهری و روستایی یکی از برنامه‌های دولت یازدهم است

فرماندار شهرستان سقز با اشاره به اهمیت اجرای پروژه های راه و شهرسازی خواستار دقت در اجرای این پروژه‌ها شد و تصریح کرد: عدم وجود دقت کافی در اجرای پروژه‌های راه علاوه بر ایجاد نارضایتی در آینده هزینه‌ای مجدد بر دولت تحمیل می‌کند.

وی با عنوان اینکه، راه‌ها از جمله سرمایه‌های اصلی کشور محسوب می شوند خواستار پیگیری اداره کل راه و شهرسازی برای تخصیص اعتبارات بیشتر برای امر نگهداری راه‌های شهرستان سقز شد.

ورمقانی افزود: عدم توجه لازم به نگهداری راه ها، زیربنا و زیرسازی، موجب تبدیل هزینه های نگهداری به هزینه های سنگین نوسازی و بازسازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه، در بازدید به عمل آمده از ماشین آلات راه و شهرسازی و برفروبی اداره راه و شهرسازی شهرستان سقز مشاهده شد که بیشتر این ماشین آلات فرسوده هستند تصریح کرد: اداره کل راه شهرسازی کردستان باید در خصوص برفروبی مسیرهای منتهی به شهرستان سقز و محورهای مواصلاتی،جاده‌ها و گردنه‌های برفرگیر و برفروبی جاده های روستایی آمادگی لازم داشته باشد.

علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه، آسفالت از جمله پرهزینه ترین کارهای عمرانی محسوب می‌شود گفت: اعتبارات راه روستای شهرستان سقز بر اساس میزان خانوارهای ساکن در یک روستا تقسیم می‌شود و به روستاهای پرجمعیت بودجه‌ای بیشتر تعلق می‌گیرد.

تاریخ انتشار خبر ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت۱۶:۰۲

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید