۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز / تعداد ۱۳ طرح با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در سقز افتتاح شد

خرداد ۲۵, ۱۳۹۳ در ۶:۵۰ قبل از ظهر توسط

=================================================

تعداد ۱۳ طرح با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در سقز به بهره برداری رسید

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ۱۳ طرح با اعتبار ۹۰  میلیارد ریال در شهرستان سقز به بهره برداری رسید.

این طرحها شامل ۹ واحد مرغداری گوشتی ، دو واحد گلخانه،یک واحد پرورش ماهی سردآبی  ویک طرح در حوزه آب وخاک بود.

نادر فخری فرماندار ویژه شهرستان سقز در مراسم افتتاح این طرحها گفت: با تلاش های صورت گرفته در راستای اشتغال و رونق کشاورزی توسط ستاد توسط بخش کشاورزی شهرستان واستان اقدامات خوبی در سقز صورت گرفته است.

فخری اشتغال در حوزه کشاورزی را یک اشتغال ماندگار ومولد توصیف نمود وافزود:سرمایه گذاری ،رونق اقتصادی واشتغال زایی برآیند اشتغال زایی در این زمینه است.

فخری در این مراسم بیان داشت با افتتاح این ۹ واحد مرغداری تعدا مرغداری های شهرستان سقز به ۹۳ مرغداری خواهد رسید وتعداد ۱۶ واحد دیگر نیز در دست ساخت واتمام است.

وی با عنوان اینکه در حال حاضر ظرفیت گوشت سفید شهرستان ۱۳ هزار تن است بیان نمود بایستی به نحو مناسب زمینه صادرات گوشت سفید به شهرستانهای همجوار وکشور همسایه عراق فراهم شود.

وی در جریان افتتاح این طرحها همچنین اعلام کرد: در حال حاضر  8 واحد گلخانه در شهرستان سقز با تولید سالیانه ۱۰۰۰ تن در حال فعالیت هستند که ۶ واحد دیگر با ظرفیت ۸۰۰ تن در دست ساخت واتمام است.

فرماندار و رئیس ستاد توسعه بخش کشاورزی شهرستان سقز ادامه داد با پرداخت ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش کشاورزی در سال گذشته برای ۱۹۵۰ نفر شغل پایدار ایجاد شده است.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید