۰

اجتماعی / فرهنگی هنری

سقز نیوز/ بیگلری نماینده مردم سقز و بانه از خبرنگاران سقزی تقدیر کرد

مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ در ۴:۲۶ بعد از ظهر توسط

گرامیداشت روز خبرنگار در سقز

با تقدیر از خبرنگاران، روز خبرنگار در سقز گزامی داشته شد

با حضور نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و در آستانه روز خبرنگار، خبرنگاران سقزی مورد تجلیل قرار گرفتند

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، در این مراسم که با همت دفتر مهندس بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اهدای لوح سپاس و هدیه از تلاش خبرنگاران سقزی تجلیل شد.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تبریک روز خبرنگار به تمامی خبرنگاران، کار خبرنگاران را یک رسالت مهم دانست و گفت: به حق که خبرنگاران در راه رساندن اخبار صحیح به مردم همواره تلاش کرده اند.

محسن بیگلری ادامه داد: خبرنگار امانتدار است و در این راه نیز در خیلی از موارد با نثار جان خود آنچه را که واقعیت بوده است به مخاطبان رسانده است.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم خبرنگار دلسوز در مسیر ترقی جامعه حرکت می کند و به عنوان چشم بینا، مردم را در جریان هم فعالیت های ادارات و هم کمبود های جامعه قرار می دهد.

بیگلری افزود: خبرنگاران ما با کمترین حقوق و مزایا و تنها با عشق خدمت به مردم دارند در راه خبرنگاری قدم گذاشته اند که باید حمایت شوند.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز خبرنگاران در زمینه بیمه و مسکن با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که مسئولان مرتبط باید در جهت رفع مشکل آنان اقدام و نمایندگاه هم باید در این مسیر خبرنگاران را کمک کنند.

وی ادامه داد: جامعه با تلاش خبرنگاران است که در جریان تمام مسایل قرار می گیرند و از این بابت باید قدر دان زحمات خبرنگاران بود.

محسن بیگلری در ادامه گریزی به اهم فعالیت هایی که به عنوان نماینده مردم انجام داده است اشاره کرد و گفت: فرودگاه سقز جزو جدول ۱۲ قرار داشت، و این به آن معنا بود که اگر بودجه ای می ماند برای فرودگاه هزینه شود، و این یعنی تعطیل شدن کار ساخت فرودگاه که تلاش هایی زیادی انجام گرفت تا برای ادامه ساخت فرودگاه ردیف بودجه ای اختصاص داده شود.

وی اتمام کار ساخت فرودگاه سقز را که توجیه اقتصادی هم دارد نیازمند ۷۰ میلیارد تومان دانست و گفت: در مسیر اختصاص بودجه برای اتمام فرودگاه در حال پیگیری هستم.

بیگلری به کنارگذر سقز هم اشاره کرد و از اتمام ساخت این کنارگذر که برای سقز بسیار حیاتی است تا اواخر سال جاری خبر داد.

وی در مورد راه اندازی شرکت دخانیات سقز هم گفت: ۵۰ میلیارد تومان وسایل و تجهیزات به این کارخانه آورده شده است اما متاسفانه راه اندازی آن هنوز محقق نشده است که از مسئولان مرتبط جای گله مندی دارد.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه کار ساخت سد چراغ ویس به اتمام رسیده است گفت: تنها مشکل برای آبگیری سد چراغ ویس جابجایی روستای “بله جر” و جاده جایگزین است که در این دو مورد مشغول رفع مشکل هستیم.

وی افزود: به زودی بازارچه مرزی سقز با اعتبار ۱ و نیم میلیارد تومان که اعتبار آن به مبلغ ۵۰۰میلیارد از سوی فرمانداری سقز و ۱ میلیارد هم از سوی استانداری تامین خواهد شد کلنگ زنی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از آمادگی خود برای هرگونه نشست خبری در مورد اقدامات و نیازهای شهرستان سقز با تمام خبرنگاران خبر داد.

در ادامه این نشست به ترتیب احمد قربانی خبرنگار روژان، محمد باژیان خبرنگار صدا و سیما، فارس و سایت مستقل خبری سقز نیوز، فردین مصطفایی خبرنگار کرد پرس، امیر زارع زاده سایت سقز آوا، هیوا مجیدی هفته نامه کوشا، سحر مرادی جامعه کردستان، کیوان جلالی سایت شار نیوز، فریبا مرادی گولان سقز، هیمن نوجوان به هیز و کوشا، خسرو محمدی جام جم و محمد بهرام پور عکاس خبری ضمن بیان اقدامات خود در زمینه های مختلف کاری به بیان مشکلات صنفی خود از قبیل بیمه خبرنگاری، مسکن و محل کار سخن گفتند و از نماینده خواستند در صورت امکان در زمینه رفع مشکلات آنان اقدام و هماهنگی نماید.

 ۱۷ مرداد مصادف است با شهادت محمود صارمی که در ۱۷ مرداد ماه سال ۷۷ در مزار شریف پاکستان به همراه چند دیپلمات ایرانی به دست گروه طالبان به شهادت رسیدند و این روز هر سال به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است و به این مناسبت از سوی دستگاههای مختلف در پاسداشت خدمات خبرنگاران مراسماتی برگزار می شود و از این صنف زحمتکش تقدیر به عمل می آید.

DSC08231 [SAQQEZ-NEWS] DSC08232 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید