۰

اجتماعی

سقز نیوز/ بیش از ۳۷۴ میلیون ریال به خانواده زندانیان بی بضاعت کمک شد

اسفند ۱۷, ۱۳۹۴ در ۱:۰۰ بعد از ظهر توسط

بیش از ۳۷۴ میلیون ریال به خانواده زندانیان بی بضاعت کمک شد

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان سقز

بیش از ۳۷۴ میلیون ریال به خانواده زندانیان بی بضاعت کمک شد

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان سقز گفت، از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، ۳۷۴ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۸۰۰ ریال  به زندانیان این شهرستان و خانواده های آنان کمک شده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد رشید غفوری پیش از ظهر امروز، در جلسه انجمن حمایت از زندانیان سقز افزود: این کمک ها در قالب مستمری و سبد کالا، کمک های نقدی و غیر نقدی بوده که بخشی از آن در جشن گلریزان جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه این انجمن تعداد ۹۸ خانواده با ۲۴۸ نفر را تحت پوشش قرار دارد، اضافه کرد: بخشی از کمک ها در قالب پرداخت هزینه های درمانی و فرهنگی به اعضا بوده است.

غفوری اعلام کرد: از این مبلغ ۲۵۰ میلون و ۳۴۴ هزار ریال آن  توسط مردم خیر و نیک اندیش شهرستان به انجمن پرداخت شده است.

وی معرفی زندانیان و خانواده آنان به پزشکان جهت مداوای بیماری، توزیع پوشاک در بین دانش آموزان و کاریابی برای همسران زندانیان را از دیگر اقدامات انجمن عنوان کرد.

غفوری برگزاری کلاس های آموزشی، مشاوره گروهی و انفرادی و معرفی زندانیان به مراکز مشاوره بهزیستی را از دیگر اقدامات انجمن حمایت از زندانیان شهرستان سقز برشمرد.

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از درآمدهای انجمن، راه اندازی آموزشگاه رانندگی حمایت بوده است که هشت نفر در بخش آموزشگاه و ۱۴ مربی در آن مشغول به کار هستند.

دادستان شهرستان سقز هم عنوان کرد: تلاش برای کاهش آمار زندانیان از برنامه های اصلی قوه قضائیه است.

شهرام میرزانژاد اصل، با تقدیر از تلاش های انجمن حمایت از زندانیان سقز در راستای کمک به زندانیان خواستار ادامه این روند شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سقز هم اعلام کرد: تعداد ۹۴ خانواده زندانی به تحت پوشش کمیته امداد درآمده اند که بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال به آنها کمک شده است

فاروق محمودی اضافه کرد: در بخش درمان نیز ۱۴۰ میلیون ریال در بحث کمک هزینه تحصیلی ۱۲۳ میلیون ریال، در مورد جهیزیه  یک میلیارد ریال و سه مورد وام ۱۵۰ میلیون ریال نیز پرداخت شده است.

علی اکبر ورمقانی، فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با اشاره به اهمیت انجمن حمایت از زندانیان در این جلسه بر اهمیت حمایت از خانوداه زندانیان تاکید کرد.

در ادامه این جلسه با نظر اعضاء ، محمد رشید غفوری برای یک سال دیگر به عنوان مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان سقز ابقاء شد.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید