۰

اجتماعی

سقز نیوز/ بیش از ۳ هزار معلول در سقز وجود دارد

آبان ۲۹, ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۰ قبل از ظهر توسط

رییس بهزیستی سقز

بیش از ۳ هزار معلول در سقز وجود دارد

رییس بهزیستی سقز گفت، شهرستان سقز  دارای سه هزار و ۸۶۲ معلول جسمی، حرکتی و ذهنی است.

 به گزارش سایت خبری سقز نیوز، عبدالرحمان حکیمی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای مشارکت های مردمی که در سالن اجتماعات فرمانداری سقز برگزار شد افزود: مردم شهرستان سقز جهت حمایت از این افرد در شش ماهه اول سال جاری بیش از شش میلیارد ریال به صورت نقدی و غیر نقدی کمک کرده اند.

وی اعلام کرد: این مبلغ نسبت به مدت مشابه افزیش داشته که به دلیل نیازمندی های بی شمار از جمله ویلچر برقی و ساخت مسکن برای معلولان نیازمند حمایت است.

حکیمی با بیان اینکه تعداد ۹ خانواده در شهرستان سقز هستند که در خانه دو نفر معلول دارند اعلام کرد: ساخت مسکن با مشارکت بهزیستی و بنیاد مسکن برای این افراد در دستور کار قرار دارد.

وی از اعلام آمادگی گروه تئاتر معلولان این شهرستان برای  شرکت در تئاتر منطقه ای زاگرس خبر داد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سقز هم با بیان اینکه در جشن عاطفه ها، یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال جمع آوری شد اظهار کرد: این کمک ها در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

فاروق محمودی اعلام کرد: از اول سال جاری تاکنون ۱۸  میلیارد ریال در سقز زکات جمع آوری شده و شهرستان سقز در این راستا رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

امین وفادار عضو شورای اسلامی سقز هم بیان کرد: کمک به نهادهای خیریه از جمله موسسه نگهداری کودکان حاج افتخار امینی و سرای سالمندان نیز همواره در دستور کار شورا بوده است.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید