۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ برگزاری ۲۰۰ گفتمان دینی در مدارس متوسطه سقز

اسفند ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۴ قبل از ظهر توسط

================================================

مدیر آموزش و پرورش سقز عنوان کرد

برگزاری ۲۰۰ گفتمان دینی در مدارس متوسطه سقز

مدیر اداره آموزش و پرورش سقز گفت: ۲۰۰ گفتمان دینی در مدارس متوسطه اول و دوم این شهرستان پیرامون آسیب‌های اجتماعی، رفتارهای پرخطر، فضاهای مجازی و فرقه‌های مذهبی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی برگزار شده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، مظفر رستمی ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان سقز، اظهار کرد: تدبر در قرآن می‌تواند انسان را از هرگونه خطا مصون نگه دارد.

وی پیرامون فعالیت‌های قرآنی این اداره، گفت: در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان، اقدامات زیادی از جمله، اجرای طرح آموزش عملی نماز به دانش‌آموزان ابتدایی تمامی مدارس، برگزاری مراسم جشن عبادت دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی در همه مدارس شهر و روستا، برگزاری تعداد ۲۰۰ مورد گفتمان دینی در مدارس متوسطه اول و دوم پیرامون آسیب‌های اجتماعی، رفتارهای پرخطر و فضاهای مجازی و فرقه‌های مذهبی با همکاری اداره تبلیغات اسلامی انجام شده است.

وی ادامه داد: برگزاری مراسم مولودی‌خوانی و محافل قرآنی، برگزاری مسابقات قرآن کریم و معارف اسلامی دانش‌آموزان در مراحل آموزشگاهی و شهرستانی در رشته‌های مختلف، توسعه فعالیت‌های قرآنی در مناطق حاشیه‌ای و محروم به منظور آموزش قرآن کریم به دانش‌آموزان و افتتاح شعبه دوم دارالقرآن امام خمینی از جمله این موارد بوده است.

در این مراسم منوچهر دستگیر مدیر دارالقرآن امام خمینی پیرامون اهمیت فراگیری علوم قرآنی در رشته‌های مختلف توسط دانش‌آموزان مطالبی را بیان کرد.

در ادامه این مراسم، تعداد ۱۲۰ نفر از دانش‌آموزان سقزی فعال در حوزه قرآن و معارف اسلامی و ۶ نفر از داوران این حوزه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این مراسم همچنین از دانش‌آموزان، خانواده‌ها و معاونان پرورشی مدارس و دانش‌آموزان برگزیده مسابقات قرآن در رشته‌های (حفظ، قرائت و مفاهیم) و معارف اسلامی (در رشته‌های نهج‌البلاغه، اذان، احکام، صحیفه سجادیه و انشای نماز) مرحله شهرستانی در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ شهرستان سقز با اهدای لوح تقدیر و جوایز تقدیر شد.

۲۶/اسفند/۱۳۹۳ساعت۱۴:۵۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید