۰

اقتصادی

سقز نیوز/ برای سد چراغ ویس ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است

آذر ۲۰, ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۶ قبل از ظهر توسط

معاون فرماندار سقز

برای سد چراغ ویس ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است

معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه سقز گفت، تاکنون برای ساخت سد چراغ ویس این شهرستان۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

صابر زارعی در گفت و گو با سقز نیوز ، افزود: برای اتمام این طرح عمرانی که دارای پیشرفت کلی ۷۵ درصد است، ۷۵۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار لازم است.

 معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز ادامه داد: در سال جاری مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال دیگر برای ادامه کار این سد اختصاص یافته است.

زارعی با اشاره به اینکه، با آبگیری سد، روستای بله جر زیر آب خواهد رفت  اضافه کرد: تا اواسط دی ماه سال جاری باید پیمانکار برای خدمات زیربنایی سایت جدید روستای بله جر اقدام کند.

وی با بیان اینکه، ۱۶ کیلومتر از جاده سقز بانه هم به واسطه ساخت سد باید جابجا شود عنوان کرد: قبلا شش و نیم کیلومتر مسیر جابجا شده است و از ۹ و نیم کیلومتر مانده تا کنون بیش از دو کیلومتر از جاده جایگزین احداثی آسفالت  و عملیات آماده سازی  ۶ کیلومتر از آن نیز برای آسفالت با پیشرفت ۸۰ درصد در دست اقدام است.

زارعی از اتمام عملیات خط انتقال آب ۳۹ کیلومتری به شهر سقز با صرف اعتبار بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال، بدنه سد و در حال اتمام بودن نصب تاسیسات هیدرومکانیکال آن نیز خبر داد.

وی همچنین عنوان کرد: تصفیه خانه سد نیز که در پنج کیلومتری جاده سقز بانه واقع است از پیشرفت ۳۰ درصدی برخورداراست که تمام نشدن این طرح، مشکلی از نظر تامین آب آشامیدنی با وجود تصفیه خانه فعلی به وجود نمی آورد.

معاون فنی و عمرانی فرماندار بیان کرد: هشت و نیم کیلومتر فیبر نوری نیز در محدوده سد قرار دارد که جابجایی هر چه سریع آن در دستور کار متولیان قرار دارد.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید