۰

اجتماعی / اقتصادی / فرهنگی هنری

سقز نیوز/ با حضور استاندار کردستان پروژه زیر گذر آزادی شهرداری سقز افتتاح شد

شهریور ۶, ۱۳۹۴ در ۸:۰۸ بعد از ظهر توسط

با حضور استاندار کردستان

بزرگترین پروژه تجاری فرهنگی سقز به بهره برداری رسید

شهردار سقز گفت، طرح میدان آزادی سقز که توسط سرمایه گذار از اردیبهشت ماه سال گذشته آغاز شده بود امروز به بهره برداری رسید

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، ضیاالدین نعمانی در مراسم افتتاح این پروژه که با حضور استاندار کردستان، نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، مسئولان و مردم صورت گرفت اظهارداشت: برای اجرا و اتمام این پروژه بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: این پروژه که در نوع خود در منطقه بی نظیر است، با بهترین کیفیت و مصالح در مدت دوازده ماه به اتمام رسیده است.

شهردار سقز گفت: پروژه زیر گذر تجاری فرهنگی زیرزمینی آزادی سقز با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری سقز احداث شده است.

وی در ادامه گفت: هدف از اجرای این پروژه که در زیر، زمین اجرا شده است را کاهش بار ترافیکی میدان آزادی و تسهیل در رفت و آمد مردم و دسترسی آسان به بازار اصلی شهر عنوان کرد.

نعمانی این پروژه یکی از پروژه های موفق سرمایه گذاری در شهر سقز برشمرد و اضافه کرد: مجریان این طرح عظیم نشان دادند که از دانش مهندسی بالایی در اجرای اینگونه پروژه ها برخوردار هستند.

وی اعلام کرد: فاز دوم این طرح که ایجاد یک پل دو طبه بر روی رودخانه سقز است و  این مجتمع را به مجتمع گولان متصل خواهد کرد با همکاری بخش خصوصی در هفته دولت آغاز شده است.

وی از استاندار کردستان،  فرماندار سقز، بازاریان و اصناف، اعضاء شورای شهر و کارکنان شهرداری و نیز کسبه دور میدان آزادی برای به سرانجام رساندن و حمایت از این پروژه تقدیر کرد.

شهردار سقز گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت هفت هزار و ۷۰۰ متر از چهارم اردیبهشت سال ۹۳ شروع به کار کرد و امروز به بهره برداری رسید که دارای ۹۲ مغازه و ۶۰ واحد پارکینگ است.

استاندار کردستان هم در مراسم افتتاح این پروژه با تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان، گفت: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های شهری است که با همکاری بخش خصوصی به اتمام رسیده و امروز افتتاح شد و آن را یکی از راههایی دانست که بخش خصوصی به کمک آمده است.

عبدالمحمد زاهدی با تقدیر از دست اندرکاران این پروژه، از سرمایه گذاران خواست در اجرای پروژه های استان و شهرستان سقز همکاری و مشارکت کنند.

وی ادامه داد: اگر بخش خصوصی به میدان کار و عمل بیاید یقیا هم در اتمام طرحها و هم در زمینه اشتغالزایی می توان قدمهای بزرگی برداشت.

استاندار کردستان ادامه داد: دولت در راستای جذب سرمایه گذار و آماده سازی بسترهای لازم اقدامات مورد نیاز را انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه امروز آهنگ توسعه شهرهای کردستان با مشارکت بخش خصوصی احساس می شود، از مشارکت بخش خصوصی در شهرستان سقز که در اجرای و اتمام بعضی طرحها به کمک آمده اند تقدیر کرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر سقز هم در حاشیه افتتاح این طرح به خبرنگاران گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز با این اقدام تعداد ۲۵  مغازه را از این پروژه صاحب خواهد شد که حدود ۵۰ میلیارد ریال درآمد زایی برای شهرداری در بر داشته است.

باقی رحمانپور اضافه کرد: فاز دوم مجتمع فرهنگی هنری شامل سینمای روباز و رستوران، متجمع تجاری گولان از محل فروش اوراق مشارکت، هتل و پارکینگ طبقاتی، مجتمع تجاری، ایجاد مغازه، تکمیل کشتارگاه، ایجاد ساختمان پزشکان به صورت ۹ طبقه، بلوار انقلاب از دیگر طرحهای مشارکتی در سقز است.

وی احداث بلوار ۴۵ متری، ترمینال،  پل روگذر در نزدیکی پایانه سقز بوکان را از طرحهای امانی ذکر کرد و گفت: اجرای آسفالت محلات و ایجاد پارک محلات هم در دتسور کار است.

در مراسم افتتاح این پروژه محسن بیگلری نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و علی اکبر ورمقانی فرماندار سقز هم با تبریک هفته دولت، از همکاری بخش خصوصی برای اجرا و اتمام این پروژه که در منطقه نمونه است تقدیر کردند.

DSC08810 [SAQQEZ-NEWS] DSC08811 [SAQQEZ-NEWS] DSC08812 [SAQQEZ-NEWS] DSC08817 [SAQQEZ-NEWS] DSC08820 [SAQQEZ-NEWS] DSC08826 [SAQQEZ-NEWS] DSC08828 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید