۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ بانک اطلاعاتی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان سقز راه‌اندازی شود

مرداد ۱۹, ۱۳۹۳ در ۷:۵۵ قبل از ظهر توسط

================================================

فرماندار سقز

بانک اطلاعاتی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان سقز راه‌اندازی شود

فرماندار شهرستان سقز خواستار راه‌اندازی بانک اطلاعاتی ظرفیت‌های سرمایه گذاری و سرمایه داران و تهیه بسته های سرمایه گذاری در این شهرستان شد

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، نادر فخری صبح امروز در نشست با تعدادی از سرمایه گذاران، مدیران و فعالان اقتصادی شهرستان با عنوان اینکه یکی از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی،مردم محوری است نقش مردم در توسعه و عمران و آبادانی کشور را بی بدیل توصیف و اظهار کرد: در همین راستا،درصدد هستیم تا ظرفیت‌های داخلی شهرستان سقز را با کمک مردم جهت توسعه همه جانبه شناسایی کنیم.

وی با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه در شهرستان سقز بانک اطلاعات خیران مدرسه ساز و مسجد ساز وجود دارد خواستار راه‌اندازی بانک اطلاعاتی ظرفیت‌های سرمایه گذاری و سرمایه داران و تهیه بسته های سرمایه گذاری در این شهرستان شد.

فرماندار سقز در کنار شناسایی ظرفیت‌های سرمایه گذاری،خواستار انجام اقدامات مطالعاتی و تدوین بسته های سرمایه گذاری برای ظرفیت‌ها شد و تصریح کرد: شهرستان سقز ظرفیت‌های لازم برای سرمایه گذاری را دارد ولی در زمینه معرفی آن ضعیف عمل شده است و باید زمینه های لازم و بسترهای مناسب برای این کار فراهم شود.

وی گفت: سرمایه دار به عنوان کارآفرین،مبتکر و سرمایه گذار مورد حمایت دولت و مورد احترام مردم است ولی سرمایه گذاری تنها تزریق پول نیست بلکه کارآفرینی و مهارت نیز نیاز دارد که در این راستا، افراد خلاق، نوآور و مبتکر به عنوان کارآفرینان منشاء تحولات بزرگی در زمینه های صنعتی، تولیدی و خدماتی شده‌اند.

فخری نقش زیر ساخت‌ها از جمله بزرگراه را در بحث توسعه مهم خواند و با اشاره به اینکه سقز در مسیر شاهراه بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه قرار دارد گفت: دولت برای توسعه مناطق قرار گرفته بر سر این مسیر اعتبارات مطلوبی برای اتمام آن در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه  سرمایه گذاری و اشتغال نیاز استان و دو اولویت در کردستان است به بخشی از اقدامات شهرستان سقز از جمله راه اندازی دپارتمان سرمایه گذاری، جذب ۳۰۰ میلیارد اعتبار برای شهرستان‌های سقز و بانه به منظور اتمام طرح‌های نیمه تمام و توازن منطقه‌ای اشاره  و تصریح کرد: نگاه دولت به استان یک نگاه ویژه و حمایتی است.

فرماندار سقز همچنین از اتمام مراحل پایانی تهیه برنامه‌های پیشنهادی برای تدوین برنامه ششم توسعه متناسب با شهرستان و نقشه راه توسعه سقز خبر داد.

معاون برنامه‌ریزی فرماندار شهرستان سقز نیز در این جلسه از اختصاص ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فاینانس برای استان خبر داد و گفت:دولت تسهیل گری های لازم در این راستا انجام داده و در صورتی که سرمایه گذاران ،طرح‌های توجیهی ارائه دهند مراحل لازم جهت دریافت تسهیلات را طی خواهند کرد.

تاریخ انتشار خبر ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت۰۸:۱۱

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید