۰

اجتماعی / اقتصادی

سقز نیوز/ بازگشایی بازارچه سیف ۴۰۰ نفر را صاحب شغل می‌کند

مرداد ۵, ۱۳۹۴ در ۷:۰۹ بعد از ظهر توسط

================================================

فرماندار ویژه سقز

بازگشایی بازارچه سیف ۴۰۰ نفر را صاحب شغل می‌کند

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: با بازگشایی بازارچه سیف برای ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی به صورت مستقیم دارد که می‌تواند نقش زیادی در رفع مشکل بیکاری در این شهرستان داشته باشد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی‌اکبر ورمقانی بعد از ظهر امروز در شورای اداری سقز که با حضور وزیر بهداشت به عنوان نماینده رئیس جمهوری برگزار شد، خطاب به وزیر بهداشت گفت: به دلیل خدمات ماندگار شما در سفر اول به سقز شما در ذهن مردم این شهرستان جاودانه شده‌اید.

ورمقانی یادآورشد: سه نامه حاوی مطالبات شهرستان به هیئت دولت برای رفع مشکلات عمران روستایی و شهری و زیرساخت‌های شهرستان تقدیم شده است.

وی با عنوان اینکه یکی از دغدغه اصلی مردم شهرستان بحث بیکاری است، یادآور شد: بازگشایی بازارچه سیف با اشتغال‌زایی ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم می‌تواند نقش زیادی در رفع مشکل بیکاری در این شهرستان داشته باشد.

گازرسانی به روستاهای شهرستان تا پایان سال ۹۵، اتمام سد چراغ ویس کنارگذر، اتمام و تجهیز بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی محور توریستی سقز به مریوان در بخش سرشیو، تخصیص اعتبار برای ساخت سالن ۵ هزار نفره فرهنگی، کمبود پزشک متخصص، به ویژه پزشک مغز و اعصاب، توجه به بازگرداندن آثار زیویه و ساخت موزه و احداث راه‌آهن ۹۰ کیلومتری میاندوآب سقز از سوی فرماندار مطرح شد.

ورمقانی با عنوان اینکه فرودگاه سقز می‌تواند مرکز ثقل خدمات‌رسانی به ۳ میلیون نفر از مردم استان کردستان و استان آذربایجان غربی باشد این طرح را دارای توجیه اقتصادی و توسعه دانست.

امام جمعه سقز هم در این جلسه اظهار امیدواری کرد که سفر کاروان تدبیر و امید به کردستان موجب گشایش مناسبی در استان شود.

ماموستا عبدالرحمان حسین‌زاده با عنوان اینکه استان کردستان به تجربه ثابت کرده‌اند که مردمی وفادار به نظام و آرمان‌های انقلاب هستند سطح خدمات ارائه شده به این مردمان را نامناسب توصیف کرد.

وی خواستار اتمام بیمارستان در حال احداث سقز، کنارگذر، بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب، تلاش دولت برای کاهش بیکاری و تمرکززدایی اداری شد.

DSC07971 [SAQQEZ-NEWS] DSC07935 [SAQQEZ-NEWS] DSC07930 [SAQQEZ-NEWS] DSC07929 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید