۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ اکیپ‌های نظارت بهداشتی دامپزشکی در روز عید قربان فعال خواهند بود

مهر ۱۰, ۱۳۹۳ در ۸:۲۸ بعد از ظهر توسط

==================================================

معاون دامپزشکی سقز

اکیپ‌های نظارت بهداشتی دامپزشکی در روز عید قربان فعال خواهند بود

معاون اداره دامپزشکی شهرستان سقز گفت: تیم‌های ویژه بازرسی و بهداشتی دامپزشکی برای حضور در شهر سقز تشکیل شده و آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

علی بابائیان در گفتگو با سایت خبری سقز نیوز، اظهار داشت: دامپزشکی سقز همچون گذشته آمادگی لازم برای ارائه خدمت در روز عید قربان به ‌منظور حفظ سلامتی شهروندان و تأمین بهداشت ‌عمومی آنان را دارد.

وی تصریح کرد: درهمین راستا اکیپ‎های ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی و همچنین کشتارگاه‌ دام در روز عید قربان آماده خدمات‎رسانی به عموم مردم خواهند بود. 

بابائیان افزود: این اکیپ‌ها در قالب ۲ اکیپ ثابت و  3 اکیپ سیار، 4نفر دامپزشک و ۳ بازرس نظارت بهداشتی در تمام شهر حضور یافته و فعالیت خواهند کرد.

وی یادآور شد: کشتار و ذبح دام در منازل و معابر عمومی علاوه بر گسترش آلودگی زیست محیطی، موجب انتشار بیماری‌های مشترک از دام به انسان می‌شود.

بابائیان خاطرنشان کرد: با توجه به امکان شیوع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام و به منظور ارتقاء و تامین بخشی از بهداشت عمومی، از تمام شهروندان و خیرین درخواست داریم تا از کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه پرهیز کرده و توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند.

امام جمعه سقز هم با تقدیر از مردم خیر شهرستان سقز، از آنان خواست در هنگام ذبح دام قربانی در منازل حتما بازرسین دامپزشکی را در جریان بگذارند.

حاج ماموستا حسین زاده در ادامه اظهار داشت: باید کسی که قصد کشتار دام به منظور قربانی کردن را دارد، نسبت به سالم بودن آن هم مطمئن باشد.

وی قربانی کردن در راه خدا را از ویژگی های فرد مسلمان دانست و از مردم خواست از مال حلال خود در راه خدا قربانی و انفاق کنند.

شماره تلفن ۳۶۲۲۲۶۰۵ اداره دامپزشکی شهرستان سقز آماده تماس مردم در خصوص کشتار دام است.

تاریخ انتشار خبر ۱۰مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید