۰

اجتماعی

سقز نیوز/ انجمن کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان سقز تشکیل شد

آبان ۸, ۱۳۹۴ در ۹:۳۴ بعد از ظهر توسط

انجمن کارگران و استادکاران شهرستان سقز نمابری را در خصوص تشکیل این انجمن به سایت خبری سقز نیوز ارسال که بنا به تقاضای آنان عین مطلب در این سایت انتشار یافته است.

موضوع: انجمن کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان سقز

متن پیام:

بسمه تعالی

باعرض سلام و ادب خدمت مدیران زحمتکش سایت موفق و محبوب سقز نیوز،  خواهشمند است مطلب زیر را درخصوص انجمن صنفی کارگران و استاد کاران ساختمانی شهرستان سقز در این سایت معتبر شهر منتشر فرمایند.

انجمن کارگران و استادکاران شهرستان سقز که در تاریخ ۱/۰۵/۸۴ در  سقز تاسیس و در اداره کل تعاون، کار و اموراجتماعی استان به شماره ۱۵۰ به ثبت رسیده بود بر اثر بی بضاعتی و  کم لطفی ارگانهای دولتی    خیلی زود
ضعیف شده و به انحلال منجر شد به اهتمام استاد کاران تازه نفسی درسال ۹۴ و با تشکیل مجمع عمومی در تاریخ ۱۳/۰۶/۹۴در مسجد فخر رازی واقع در خیابان ۳۲  متری  سقز با حضور نمایندگان  محترم سازمان  بیمه تامین
اجتماعی و اداره کار و امور اجتماعی  شهرستان سقز و بیش از ۳۰۰ نفراز کارگران و استاد کاران  شهرستان سقز رای گیری انجام شد که در پایان اعضای انجمن کارگران و استادکاران سقز به شرح زیرو به ترتیب آراء انتخاب شدند.

اعضاء هیات مدیره: ۱- یوسف عبدالکریمی، رئیس ۲- صابرصالح زاده، نائب رئیس ۳- باقی صالح زاده خزانه دارکاوه معروفی دبیرانجمن ۵- انور رسول زاده، منشی.

اعضاء بازرس نیز عبارتند از: ۱- سید علی حسینی ۲- رحمان یوسف پور .
این انجمن بلافاصله بعد از انتخابات مجمع عمومی مکانی را برای دفتر انجمن اجاره نموده به آدرس، سقز – خیابان ۳۲ متری – روبروی باشگاه شهید فهمیده – پایین تر از کوچه پنجم  به شماره تماس ۰۹۱۸۹۱۷۶۳۰۵
از تاریخ ۲۰/۰۶/۹۰ دفتر انجمن بصورت رسمی کار خود را در رابطه با ثبت نام کارگران شروع کرده و از همین تاریخ با اهتمامی فوق العاده تا اکنون بیش از یکهزار نفر از کارگران را ثبت نام کرده و از روز شنبه ۲۵/۰۷/۹۴
بازرسی پرونده ها را در جهت صحت و سقم کارگر یا استادکار بودن و معرفی آنها به بیمه تامین اجتماعی شروع نموده است .

همچنین شش نفر از اعضاء این انجمن هفت نفره مشغول بازرسی وضعیت کار پرونده ها هستند.

اهداف این انجمن به شرح زیر است: کانال ارتباطی بین قشر کارگر و بیمه تامین اجتماعی، تلاش برای بیمه کردن قشر محروم کارگر و حذف کسانی که به ناحق بیمه کارگری دارند تشکیل شرکت تعاونی در صورت توان مالی جهت رفاه کارگران.
کارشناسی حل اختلاف بین کارفرمایان( صاحب کار) و کارگران .
نرخ گذاری کارها در جهت یکنواخت بودن قیمت در سطح شهر و درجه گذاری کارها
درپایان این انجمن به  روشنی تمام ابراز میدارد  که از هر گونه حرکت و ائتلافهای  سیاسیبدور بوده هرگونه سوءاستفاده از نام انجمن در رابطه با امور سیاسی را بشدت تکذیب میکند.

 و معتقدیم که عبادت بجز خدمت خلق نیست .  از همکاری کلیه عزیزانی که در هر موردی به انجمن کارگران سقز دست یاری داده اند صمیمانه سپاسگزاریم .

 انجمن نوپاست و یاری همه را می طلبد.

اجرکم عندالله

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید