۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ افتتاح یک واحد آموزشی خیر ساز در روستای پارسانیان

آبان ۴, ۱۳۹۳ در ۸:۴۹ قبل از ظهر توسط

==================================================

افتتاح مدرسه خیر ساز در روستای پارسانیان سقز

یک باب مدرسه ابتدایی توسط  دو برادر خیر در روستای پارسانیان از توابع بخش امام شهرستان سقز ساخته شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رئیس آموزش وپرورش منطقه زیویه شهرستان سقز در مراسم افتتاح این مدرسه اعلام کرد: برای ساخت این مدرسه یک میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال توسط این دو خیر از خانواده مرحوم عبدالصمد فیضی  پرداخت شده است.

خالد علیپور با اشاره به اهمیت اقدامات خیرین مدرسه ساز و بیان اینکه مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش تاثیرگذاری دارند، عنوان کرد: کمک‌ها و اقدامات خیرین مدرسه ساز حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: در منطقه زیویه ۴۶۲۰ نفر دانش آموز در ۳۳۵ کلاس درس در ۱۵۶ واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

علیپور دراین مراسم گفت: در سال ۹۳ تعداد ۴ پروژه احداثی و مقاوم سازی در قالب ۲۱ کلاس درس به همت اداره کل نوسازی و خیرین مدرسه ساز به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: به دلیل پراکندگی جغرافیایی  و قدمت زیاد ساختمان مدارس در منطقه زیویه در ۶ کلاس درس از فضاهای استجاری، کانکس و مساجد استفاده شده است.

رییس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه گفت: تعداد ۱۱ پروژه نمیه تمام که شامل ۳۵ کلاس درس و یک سالن چند منظوره است در منطقه زیویه وجود دارد.

این مسئول اعلام نمود: تعداد ۴ پروژه در حال حاضر در این منطقه فعال و تعداد ۷ پروژه به علت تامین نشدن اعتبار راکد مانده است.

علیپور مدرسه سازی را ذخیره آخرت برای انسان های خیر دانست و گفت: در بخش زیویه و امام شهرستان سقز ۱۵ مدرسه تخریبی وجود دارد که از خیرین دعوت می شود ما را در ساخت این مدارس کمک کنند.

مدرسه پارسانیان که توسط دو برادر خیر "عمر و عثمان فیضی" ساخته شده است، دارای ۳ کلاس درس و خانه معلم است که برای اتمام آن ۱ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال از سوی آنان هزینه شده است.

در مراسم افتتاح این واحد آموزشی تعدادی از مسئولین، بخشداران دو بخش امام و زیویه، شوراهای اسلامی، دهیاران و مردم منطقه حضور داشتند.

تاریخ انتشار خبر ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید