۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ افتتاح مرغداری گوشتی در سقز

شهریور ۳, ۱۳۹۳ در ۱:۴۸ بعد از ظهر توسط

=================================================

مدیر جهاد کشاورزی سقز

افتتاح ۹۸ مین مرغداری در سقز

مدیر جهاد کشاورزی سقز از افتتاح ۹۸ مین مرغداری گوشتی در سقز خبر داد

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد پیشداد صبح امروز در مراسم افتتاح این مرغداری گفت: امروز سقز به یکی از قطب های مرغداری استان تبدیل شده است.

معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز اعلام کرد:تعداد مرغداری های گوشتی  شهرستان سقز به ۹۸ واحد مرغداری رسیده است.

وی با بیان این مطلب در مراسم افتتاح یک واحد مرغداری گوشتی ۲۵ هزار قطعه ای در روستای آق تبه در دومین روز از هفته دولت، گفت: برای راه اندازی این واحد مرغداری  7 میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه صرف شده  که ۵ میلیارد و ۷۸۰ میلیون آن از طریق دولت تسهیلات در اختیار شخص سرمایه گذار قرار داده شده و ۱ میلیارد و ۷۲ میلیون ریال نیز توسط سرمایه گذار  هزینه شده است.

در این مراسم که با حضور معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری ویژه شهرستان سقز و جمعی از مسئولان برگزار شد، پیشداد ادامه داد: این مرغداری در زمینی به  مساحت ۵۲۰۰ مترمربع ساخته شده و سالانه ۱۶۹ تن گوشت سفید تولید و زمینه اشتغال زایی ۵ نفر را فراهم آورده است.

وی با عنوان اینکه، در حال حاضر ظرفیت گوشت سفید شهرستان در سال به ۱۳ هزار و ۹۵۰ تن رسیده است بیان کرد: بایستی به نحو مناسب زمینه صادرات گوشت سفید به شهرستان های همجوار و کشور همسایه عراق فراهم شود.

پیشداد، در جریان افتتاح این طرح با اشاره به ظرفیت شهرستان از لحاظ صنعت مرغداری بیان داشت: صنعت مرغداری بزرگترین صنعت شهرستان سقز است که زمینه اشتغال زایی مناسبی را فراهم نموده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز اضافه کرد: این ۹۳ واحد در هر دوره دو میلیون و۳۶  هزار قطعه مرغ تولید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه، چند واحد مرغداری گوشتی دیگر نیز در آینده افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید تاکیدکرد: شهرستان سقز به زودی  از لحاظ تولید گوشت سفید رتبه اول را در استان به خود اختصاص خواهد داد.

پیشداد ادامه داد: هم اکنون ۳ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت ۵۸ هزار قطعه،یک واحد مرغ پولیت با ۲۰ هزار قطعه و یک واحد مرغ مادر با ظرفیت ۱۷ هزار قطعه در شهرستان موجود است که  15 واحد مرغ تخمگذار هم در حال احداث است.

تاریخ انتشار خبر ۳شهریور۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید