۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ اعتبارات عمرانی امسال سقز ۱۹ میلیارد و ۵۷۳ میلیون تومان است

مرداد ۱, ۱۳۹۳ در ۸:۳۲ قبل از ظهر توسط

=================================================

فرماندار سقز

اعتبارات عمرانی امسال شهرستان سقز ۱۹ میلیارد و ۵۷۳ میلیون تومان است.

فرماندار شهرستان سقز با تشریح چگونگی تخصیص اعتبارات عمرانی در سقز گفت: اعتبارات عمرانی سال ۹۳ شهرستان سقز ۱۹ میلیارد و ۵۷۳ میلیون تومان است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، نادر فخری صبح امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان سقز اظهار کرد: اعتبارات عمرانی سال ۹۳ شهرستان سقز ۱۹ میلیارد و ۵۷۳ میلیون تومان است.

وی گفت: امسال چون با محدودیت های اعتباری روبرو هستیم پروژه های نیمه تمام عمرانی، در اولویت تقسیم اعتبارات هستند.

فرماندار شهرستان سقز تصریح کرد: به واسطه اینکه این اعتبارات حق الناس و بیت المال بوده و برای رفع نیازهای ضروری صرف خواهد شد، باید با حساسیت بیش تری نسبت به هزینه کرد آن اقدام شود.

وی با اشاره به اقدامات دولت در راستای واقعی نمودن اعتبارات و حضور دکتر نوبخت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در استان اظهار امیدواری کرد با تخصیص مناسب اعتبارات توسعه استان شتاب بیشتری داشته باشد.

فخری با اشاره به کارهای کارشناسی این شورا در شهرستان سقز برای اولویت بندی نحوه تقسیم اعتبار پروژه های عمرانی افزود: لحاظ نمودن نظرات اعضای این کمیته ها با توجه به شناختی که از شهرستان دارند نقش مهمی در رعایت عدالت نسبی برای توزیع اعتبارات دارد.

وی گفت: اولویت هزینه کردن اعتبارات در شهرستان سقز با پروژه های نیمه تمام و طرح‌هایی است که بیشترین بهره را برای خدمات رسانی به مردم و توسعه شهرستان داشته باشد.

فرماندار سقز با اعلام اینکه، با تلاش استاندار کردستان از محل ماده ۱۸۰ جهت محرومیت زدایی ۳۰ میلیارد تومان به شهرستان های بانه و سقز اختصاص می‌یابد اظهار امیدواری کرد تخصیص این میزان اعتبار سبب محرومیت زدایی در روستاها و کاهش مشکلات آب و راه روستایی شهرستان شود.

معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز نیز در این جلسه با تشریح بخش های مختلف اعتبارات شهرستان سقز خواستار رعایت الزامات آن توسط مسئولان شد و تاکید کرد: باید میزان اعتباری که به دستگاههای اجرایی داده می شود از طریق دستگاه مربوطه در شهرستان از استان مطالبه شود و نباید میزان تخصیص برای شهرستان کمتر از میانگین استانی باشد.

صابر زارعی با تشریح بخش های مختلف این میزان اعتبار گفت: ۱۳ میلیارد و ۹۸۱ میلیون تومان آن سهم ۲ درصد نفت و گاز و ۵ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان سایر اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای استان است.

وی افزود: ۲ میلیارد و ۹۶۷ میلیون تومان آن شامل اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه در راستای توازن و کاهش فاصله محرومیت های منطقه ای است که به اجرای طرح های آبرسانی،تجهیز کانون های فرهنگی و هنری، احداث دارالقرآن و پروژه های ورزشی اختصاص خواهد یافت.

معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز گفت: ۷۵ میلیون تومان از اعتبارات بر اساس ماده ۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه نیز به تعمیر و تجهیز مصلی‌ها و بقاع متبرکه و ۱۰۰ میلیون تومان نیز به احداث و تکمیل زیر ساخت های شهرک های صنعتی  اختصاص می‌یابد.

تاریخ انتشار خبر ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها

پاسخ دهید