۰

اجتماعی / فرهنگی هنری

سقز نیوز/ ارسال ۵۶ اثر به دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز

تیر ۲۱, ۱۳۹۴ در ۵:۵۷ بعد از ظهر توسط

================================================

دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز عنوان کرد

ارسال ۵۶ اثر به دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز

دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز گفت: ۵۶ گروه نمایشی تا کنون متن نمایش‌های خود را برای بازبینی به دبیر خانه این جشنواره ارسال کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، اسماعیل پاشایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تاکنون ۵۶ گروه نمایشی متن نمایش‌های خود را برای بازبینی به دبیر خانه دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز ارسال کرده‌اند، اظهار کرد: این گروه‌ها مربوط به استان‌های خراسان رضوی، تهران، البرز، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان‌غربی و کردستان هستند.

دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز افزود: تا ۱۵ مرداد ماه فرصت برای ارسال متن نمایش‌ها از سوی افراد متقاضی شرکت در این جشنواره وجود دارد و علاقمندان می‌توانند آثار خود را در قالب لوح فشرده برای بازبینی و انتخاب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

به گفته پاشایی، اول شهریور ماه اسامی گروه‌های منتخب از طریق دبیرخانه اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ دوره این جشنواره در سقز برگزار شده است، خاطرنشان کرد: دو کار منتخب این جشنواره در جشنواره بین‌المللی فجر حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز ضمن تقدیر از اعضای ستاد اجرایی برگزاری این رویداد فرهنگی در  استان و شهرستان سقز گفت: همه مسئولان در تلاش هستند تا این جشنواره باشکوهتر از دوره‌های قبل برگزار شود.

وی عنوان کرد: این رویداد مهم فرهنگی از ۱۵ تا ۱۹ شهریور ماه در سالن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار خواهد شد.

پاشایی خاطرنشان کرد: این جشنواره توسط اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و با همکاری اداره‌‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری کردستان، فرمانداری شهرستان سقز، شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی کردستان و دفتر انجمن نمایش سقز برگزار می‌شود.

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

 

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید