۰

اجتماعی / اقتصادی

سقز نیوز/ اتمام ساخت فرودگاه و فعال کردن بازارچه سیف مطالبه اصلی مردم سقز

شهریور ۷, ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۵ بعد از ظهر توسط

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس عنوان کرد

اتمام ساخت فرودگاه و فعال کردن بازارچه سیف مطالبه اصلی مردم سقز

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: اتمام ساخت فرودگاه و فعال کردن بازارچه سیف از مطالبات اصلی مردم شهرستان سقز است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محسن بیگلری شامگاه پنجشنبه در چهارمین جلسه شورای اداری سقز که در سالن اجتماعات کانون فرهنگی تربیتی شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه طرح‌های مناسبی در سقز توسط بخش خصوصی با مشارکت شهرداری در دست اجراست، خواستار کاهش بروکراسی اداری و افزایش اعتبارات شهرستان سقز شد.

وی خواسته عموم مردم را بحث بیکاری و اشتغال عنوان کرد و در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه جوانانی که دارای مدرک فوق‌لیسانس و دکترا هستند برای تدریس به استان‌های هولیر و سلیمانیه عراق سفر می‌کنند، در این باره خواستار چاره‌اندیشی برای جلوگیری از فرار نخبگان شد.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در حال حاضر با وجود محدودیت‌های اعتباری طرح‌های بزرگ و اصلی در شهرستان از جمله سد چراغ ویس، جاده سقز مریوان، کنار گذر و بیمارستان فعال است.

بیگلری یکی از مطالبات اصلی مردم سقز را از سرگیری فعالیت عمرانی فرودگاه این شهر خواند و افزود: در صورتی که این فرودگاه به بهره‌برداری برسد، مردم شهرستان‌های سقز، بانه و دیواندره و ۶ شهر آذربایجان غربی می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی پیشنهاد داد از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور، ۵۰۰ میلیارد ریال به این طرح اختصاص یابد.

بیگلری با عنوان اینکه بیکاری ریشه بسیاری از ناهنجاری‌هاست، خواستار فعال شدن دوباره بازارچه سیف سقز شد و عنوان کرد: در صورتی که این بازارچه فعال شود، حدود ۸ هزار و ۴۰۰ خانوار می‌توانند از آن منتفع شوند.

وی خواستار تسریع در واگذاری اقدامات اجرایی ۲۹۵ هکتار برای ملحق شدن به محدوده شهر و همکاری محیط زیست در اجرای طرح و مجتمع صنوف آلاینده شد.

DSC08853 [SAQQEZ-NEWS]

 

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید