۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز/ آب ۱۱ چشمه در شهرسقز آلوده است

دی ۱۰, ۱۳۹۳ در ۲:۲۸ بعد از ظهر توسط

================================================

رئیس شبکه بهداشت سقز

آب ۱۱ چشمه در شهرستان"سقز" آلوده به فاضلاب است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز به وجود ۱۷ چشمه شناسایی شده در داخل شهر سقز اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۱ چشمه دارای آلودگی ناشی از فاضلاب و سایر مواد میکروبی است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، خالد فتاحی شامگاه سه‌شنبه در سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سقز با اشاره به وضعیت بهداشتی در این شهرستان اظهار داشت: ۳ ترمینال موجود در داخل شهر سقز دارای مشکلات بهداشتی هستند.

وی گفت: این مشکلات در زمینه سرویس‌های بهداشتی و آب شرب هستند که باید مسئولان مربوطه در جهت رفع آن ها تلاش کنند تا به سلامتی مسافران آسیبی وارد نشود.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان سقز به وجود ۱۷ چشمه شناسایی شده در داخل شهر سقز اشاره و تصریح کرد: از این تعداد ۱۱ چشمه دارای آلودگی ناشی از فاضلاب و سایر مواد میکروبی است.

وی از سلامت بهداشتی رستوران های سطح شهر خبر داد و گفت: اکیپ‌های بازرسی بهداشتی این مراکز همراه با اکیپ‌های نظارتی سایر دستگاه‌های مرتبط همواره بر نحوه کار این رستوران‌ها نظارت می‌کنند.

فرماندار شهرستان سقز هم در این جلسه با اشاره به اینکه، هدف همه مسئولان خدمت به سلامتی و رفاه مردم است، بر نظارت بیش تر بر اماکن عمومی و فروش مواد غذایی تاکید کرد.

علی اکبر ورمقانی اظهار داشت: در زمینه تامین آب شرب برای داخل شهر و روستاهای سقز کمبود و مشکلات بسیاری داریم که باید بر تهیه آب سالم و بهداشتی برای مردم نظارت بیشتری شود.

وی گفت: در روستاها مشکل فاضلاب بسیار محسوس و چشم گیر است که باید شبکه بهداشت و درمان شهرستان هر گونه تلاشی را برای رصد مستمر سلامتی در روستاها از طرق مختلف در دستور کار قرار دهد.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان سقز هم در این جلسه از کیفیت نان تولیدی سقز انتقاد و خواستار نظارت بیش تر بر تهیه و تولید نان در سقز شد.

محمد سرکوت غوثی از دایر شدن ده‌ها مرکز به عنوان غذای آماده در شهر سقز خبر داد و گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت باید با آن دسته از این اغذیه فروشی‌ها که بدون مجوز هستند برخورد کرده و آنان را مکلف به رعایت بهداشت طبق دستورالعمل های موجود کند.

جعفر اسعدی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان سقز هم از بازرسی مداوم بر کار تمام اماکنی که به نوعی می‌توانند سلامت شهروندان را به خطر بیاندازند اشاره کرد و گفت: این بازرسی‌ها همیشه ادامه دارد و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

تاریخ انتشار خبر ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۸

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید