۰

اجتماعی

سقز نیوز/سقز دارای ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی است

دی ۲۹, ۱۳۹۴ در ۱:۰۲ بعد از ظهر توسط

توسعه بخش کشاورزی مشکل بیکاری را رفع می‌کند

فرماندار سقز

توسعه بخش کشاورزی مشکل بیکاری را در کردستان رفع می‌کند

فرماندار سقز گفت: اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در استان است که بخش کشاورزی می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای رفع مشکلات این حوزه و توسعه اشتغال‌زایی در استان باشد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی اکبر ورمقانی امشب در شورای برنامه‌ریزی‌ استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: بخش کشاورزی با توجه به گستردگی آن باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اختصاص یک جلسه شورای برنامه‌ریزی استان به بخش کشاورزی کافی نیست، خاطرنشان کرد: اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در استان است که بخش کشاورزی می‌تواند آن را پوشش دهد.

به گفته فرماندار سقز، محصولات ارگانیک از دیگر مباحث مهم در بخش کشاورزی است که باید در تقویت و توسعه آن تلاش و برنامه‌ریزی‌های جدی صورت بگیرد.

ورمقانی به تولید پسته در شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: این محصول در ۷ سال در بسیاری از استان‌ها به بار می‌نشیند ولی در شهرستان سقز بعد از ۵ سال به ثمر نشست که این نشان از ظرفیت‌های مهم در این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: تمرکززدایی در امور را از نیازهای مهم و ویژه دانست و واگذاری برخی مسئولیت‌ها را به شهرستان‌ها برای جلوگیری از اتلاف وقت مورد تاکید قرار داد.

فرماندار سقز افزود: در زمینه برخورد با چاه‌های غیرمجاز در شهرستان سقز اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته و با جدیت خاص این مهم دنبال می‌شود.

وی به واگذاری بحث بازاریابی به جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: این مهم مسئولیت‌های جهاد کشاورزی را افزایش داده و باید در کنار توجه به تقویت و توسعه تولیدات کشاورزی برنامه‌ریزی‌های اصولی در حوزه بازاریابی و بازارسازی این محصولات انجام گیرد.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید