۰

اجتماعی

سقز نیوز/روز پرستار در سقز گرامی داشته شد

بهمن ۲۵, ۱۳۹۴ در ۱:۳۹ بعد از ظهر توسط

روز پرستار در سقز گرامی داشته شد

مدیر شبکه بهداشت سقز

پرستاران فرشتگان نجات برای بیماران هستند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت، پرستاران با صرف بهترین سال های زندگی خود در راه درمان بیماران، همواره مورد احترامند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، دکتر محمد سرکوت غوثی در مراسم تجلیل از پرستاران سقزی اظهارداشت: شما پرستاران همچون فرشتگان نجات برای بیماران هستید که شب و روز در راستای درمان آنان تلاش می کنید.

وی ادامه داد: پرستاران الگویی همچون زینب (س) دارند که باید سرمشق زندگی آنها باشد و به حق که پرستاران در این مسیر خوب حرکت کرده اند.

غوثی مزیت انسانی یک فرد را ایمان عنوان کرد و افزود: حضرت زینب (س) صبوری و الفت را همچون گوهری در وجود خود داشته و پرستاران در این کار مشقت‌بار باید با نگاه به خصوصیات اخلاقی آن حضرت در جامعه تلاش کنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: خدمت و انجام وظیفه در مقابل بیماران و کسانی که واقعا در مراکز درمانی نیاز به کمک دارند، صبوری پرستاران را می‌طلبد و پرستاران ما همیشه در این مسیر صبوری را پیشه کرده اند.

وی جایگاه پرستار را در جامعه علاوه بر نقش پرعاطفه مادری جایگاه انسانیت، معرفت و عبودیت عنوان کرد و ادامه داد: پرستاران وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید مردم هم همواره قدر دان پرستاران باشد چرا که پرستاران در درمان آنان از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند.

دکتر غوثی افزود: با تلاش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز پرستاران به جایگاه واقعی خود نزدیک تر شده اند.

وی با بیان اینکه، حق و حقوق پرستاران در کشور ما با استانداردهای جهانی فاصله دارد گفت: در راستای استاندارد سازی بحث پرستاری و ارتقاء بهره وری از امکانات در شهرستان کارهای ارزشمندی صورت گرفته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز در ادامه گفت: در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ نفر پرستار، بهیار، کمک بهیار و تکنسین اتاق عمل در این بیمارستان ارائه خدمت می کنند.

در پایان همین مراسم با اهدای هدایا و لوح از پرستاران نمونه بیمارستان امام خمینی شهرستان سقز تقدیر شد.

گفتنی است فرماندار ویژه شهرستان سقز هم به همراه مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز با حضور در بیمارستان امام خمینی، با اهدای شاخه گل به پرستاران، ولادت حضرت زینب و روز پرستار را به آنان تبریک گفت.  

DSC02799 [saqqez news] DSC02803 [saqqez news] DSC02804 [saqqez news] DSC02808 [saqqez news] DSC02810 [saqqez news] DSC02811 [saqqez news] DSC02812 [saqqez news] DSC02814 [saqqez news]

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید