۰

اجتماعی

سقز نیوز/بیگلری، مشکلات عدیده ای در بخش راه و شهرسازی سقز و بانه وجود دارد

آذر ۱۸, ۱۳۹۴ در ۱:۰۲ قبل از ظهر توسط

نماینده سقز و بانه در مجلس مطرح کرد

بی برنامه گی راه و شهرسازی کردستان

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: مشکلات عدیده‌ای در بخش راه و شهرسازی کردستان بویژه سقز و بانه وجود دارد و اکثر جاده‌های روستایی بویژه در سقز و بانه مسدود است، زیرا به دلیل بی‌برنامگی و عدم پاسخگویی مدیرکل راه استان هنوز قرارداد برف روبی در منطقه کوهستانی و سردسیر بسته نشده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز و به نقل از تابناک کردستان، محسن بیگلری در تذکری در جلسه علنی امروز با تبریک روز دانشجو و هفته معلولین اظهار کرد: ما از خیر تعیین کمیته‌ای که قرار بود برای رفع محرومیت کردستان تشکیل شود گذشتیم اما لازم و ضروری است حداقل برای بازسازی مدارس تحصیلی کردستان و اشتغال جوانان کردستانی کمیته‌ای تشکیل شود.

وی در تذکری به وزیر کشور گفت: نه تنها قول شما در ارتباط با بازگشایی بازارچهی سیف سقز و ایجاد بازارچه مرزی کولبری اجرایی نشده بلکه بازارچه‌های بانه و مریوان و سروآباد هم بسته شدند و ما شاهد بیکار شدن هزاران خانواده هستیم، لازم است دستور سریع برای اجرای موارد مذکور صادر شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری به وزیر ورزش خاطر نشان کرد: امروز روز دانشجو و روز جوانان مملکت است اما ۱۸ ماه است که از دستور وزیر برای افتتاح استخر بانه و تامین اعتبار برای تعمیر و بازسازی استخر سقز، گذشته و معاونین وزیر دستور را اجرایی نمی‌کنند.

وی با قدردانی از تغییر کاربری ۴۳۰ هکتار زمین در بانه و ۲۹۵ هکتار در سقز و حل مشکل تازه آباد سقز و تامین اعتبار برای کنارگذر فرودگاه سقز گفت: مشکلات عدیده‌ای در بخش راه و شهرسازی در کردستان به ویژه سقز و بانه وجود دارد و اکثر جاده‌های روستایی کردستان به ویژه سقز و بانه مسدود است، زیرا به دلیل بی‌برنامگی و عدم پاسخگویی مدیرکل راه استان هنوز قرارداد برف روبی در منطقه کوهستانی و سردسیر کردستان بسته نشده است.

بیگلری با اشاره به کشته شدن بیش از ۲۰ نفر در جاده‌های اطراف سقز در یکی دو ماه گذشته افزود: ‌انتظار داریم کمیته‌ای از سوی وزارت برای بررسی این موضوع اعزام شوند تا بیش از این شاهد داغدار شدن همشهریان‌مان نباشیم.

برچسب‌ها, ,

پاسخ دهید