۰

دسته‌بندی نشده

سقز نیوز / قطب‌الدین صادقی / کارگردانی نمایش‌های کمدی سخت ترین کارگردانی در تئاتر است

اسفند ۱۱, ۱۳۹۲ در ۲:۵۸ بعد از ظهر توسط

کارگردان تئاتر و مدرس دانشگاه در سنندج گفت : کارگردانی نمایش‌های کمدی سخت ترین کارگردانی در تئاتر است.

به گزارش سقز نیوز ، قطب‌الدین صادقی ظهر امروز در دومین روز اجرای تئاتر کمدی همه دزدها دزد نیستند نوشته داریوفو نویسنده برجسته ایتالیایی برگزیده جایزه نوبل ادبیات داستانی و به کارگردانی جلال نصیری هانیس در سنندج با اشاره به اینکه کارگردانی نمایش‌های کمدی سخت ترین کارگردانی در تئاتر است اظهار کرد: خوشبختانه بعد از مدتها یک کار ارزشمند و قابل دفاع در عرصه هنرهای نمایشی از گروه‌های شهرستانی مشاهده کردم.

وی به اوضاع تاریخی دهه ۷۰ و۸۰ ایتالیا اشاره کرد و گفت: نویسنده این متن آن را زمانی به نگارش در آورده که طلاق در ایتالیا ممنوع بوده و بر همین مبنا شما مشاهده می‌کنید با الهام از این وضعیت متنی به نگارش در می‌آید که ساختاری بسیار قوی دارد و نویسنده آن مفتخر به دریافت جایزه نوبل ادبیات می‌شود.

این استاد تئاتر کشور تصریح کرد: کار کمدی اهمیت بسیار بالایی در تئاتر دارد و هدف آن هشدار در مورد برطرف کردن معضلاتی است که در جامعه بروز پیدا نموده و از زبان هنر در جهت رفع این معضل تلاش می‌شود .

وی با اشاره به ویژگی‌های تئاتر کمدی افزود: توجه به ژست در بازی‌های کمدی بسیار حائز اهمیت است و در نهایت هدف نمایش های کمدی ، تنبه کردن تماشاچی است‌.

صادقی افزود: در کمدی نباید ریتم بازی‌ها با شخصیت تماشاچی اظهار هم پنداری نماید و می‌باید هماهنگی بین بازیگران در صحنه های شلوغ برقرار باشد.

نمایش کمدی همه دزدها دزد نیستند از ۹ تا ۱۷ اسفند در پردیس سینمایی بهمن سنندج اجرا می‌شود و در این نمایش هنرمندان توانمند عرصه بازیگری تئاتر با کارگردان نمایش همکاری می‌کنند.  

هرگونه بهره برداری از این خبر فقط با ذکر منبع مجاز است

saqqez-news

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید