۰

اقتصادی

سقزنیوز/۴۵ طرح مقاومتی در سقز به بهره برداری رسید

اسفند ۱۰, ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۴ بعد از ظهر توسط

۴۵ طرح مقاومتی در سقز به بهره برداری رسید

مدیر جهاد کشاورزی سقز

۴۵ طرح مقاومتی در سقز به بهره برداری رسید

مدیر جهاد کشاورزی سقز گفت، ۴۵ طرح کشاورزی از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی در سال جاری در این شهرستان اجرا شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد پیشداد روز سه شنبه در نشست بررسی راهکارهای سطح بهره وری طرح های اقتصاد مقاومتی حوزه کشاورزی در فرمانداری این شهر افزود: برای اجرای این طرح ها ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی این طرح ها را شامل، صنایع بسته بندی، زنبور داری، دامداری سبک و نیمه سنگین، پرورش بلدرچین، باغبانی، پرورش قارچ و ماهی و تولید ورمی کمپوست برشمرد.

پیشداد اقتصاد مقاومتی را یک پتانسل مهم برای اجرای طرح های کشاورزی عنوان و اعلام کرد: شهرستان سقز در این زمینه ظرفیت های خوبی دارد.

وی با بیان اهمیت کشت برخی از محصولات کشاورزی بیان کرد: کشت محصولات خاص از جمله دانه روغنی به دلیل اینکه این محصول از خارج وارد می شود بسیار ضروری و حرکت در راستای خود کفایی و اقتصاد مقاومتی است.

پیشداد بر لزوم همکاری ادارات، ارائه وام های بلند مدت قرض الحسنه، آموزش افراد، بازاریابی محصولات کشاورزی، ایجاد تشکل های کشاورزی برای فروش محصولات، ایجاد نظام بهره برداری، ایجاد دهکده محصولات اقتصاد مقاومتی و ارائه اعتبار برای آماده ساختن زیر ساخت ها آب و خاک، کشت محصولات خاص، توسعه باغات و پرورش قارچ خوراکی و دارویی تاکید کرد.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید