۰

اجتماعی

سقزنیوز/۳۰ درصد مدارس کردستان فضای غیراستاندارد دارند

اسفند ۱۸, ۱۳۹۵ در ۶:۰۰ بعد از ظهر توسط

۳۰ درصد مدارس کردستان فضای غیراستاندارد دارند

مدیرکل آموزش‌وپرورش کردستان:

۳۰ درصد مدارس کردستان فضای غیراستاندارد دارند/تصویب ۲۴۰ میلیارد تومان برای بازسازی مدارس استان

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کردستان گفت: ۳۰ درصد مدارس استان فضای غیراستاندارد دارند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رشید قربانی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی روسای آموزش‌وپرورش سقز افزود: ایمنی فضاهای آموزشی و اهتمام به سلامت دانش‌آموزان وظیفه تک تک همکاران است و باید در صورت وجود مشکلات در حوزه فضا و ساختمان مدارس، از شخص مدیر مدرسه تا بالاترین مرجع خود را نسبت به سلامت کودکان مسئول بدانند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد مدارس استان فضای غیراستاندارد دارند، اضافه کرد: با تمهیدات نمایندگان ملت امسال مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان برای بازسازی و تعمیر مدارس استان مصوب شده است که معادل ۱۰ سال بودجه عادی مدرسه‌سازی و تعمیرات است.

قربانی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با این میزان بودجه بسیاری از مشکلات حوزه آموزش‌وپرورش در بحث تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: کل اعتبار تعمیرات سال جاری ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون‌تومان بوده که هزینه این مبلغ در تعمیرات مدارس قطعی است و در عین حال امسال توانستیم در زمینه تجهیز ۳۲ مدرسه در روستاهای استان اقدامات خوبی انجام دهیم.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان کردستان به مصوبات بودجه استانی برای آموزش‌وپرورش اشاره نمود و گفت: با تهیه گزارشی از وضعیت آموزش‌وپرورش استان سه‌ونیم میلیاردتومان از بودجه استان برای تأمین بدهی آموزش و پرورش اختصاص داده شده‌است.

وی با اشاره به استقرار نظام رتبه‌بندی معلمان خاطرنشان کرد: برای ایجاد ماهیت علمی در زمینه رتبه‌بندی معلمان اقدامات خوبی انجام شده‌است که امیدواریم با همت جمعی مسئولین تحقق پیدا کند.

وی با تأکید بر کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش‌وپرورش افزود: در ۵سال آینده ۳۵۰ هزار نفر در کل کشور و ۷ هزار نفر در استان بازنشسته خواهند شد و با استخدام متناسب با خروجی آموزش‌ و پرورش مشکلی نخواهیم داشت.

قربانی ادامه داد: ورودی دانشگاه‌های فرهنگیان به مقیاس خروجی همکاران نیست که در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌ گرفته است تا در سال‌های آتی با کمبود شدید نیروی انسانی مدارس استان مقابله شود.

وی در ادامه به سهمیه کنکور و بومی گزینی و آسیب‌های جدی متعاقب آن در استان کردستان اشاره کرد و افزود: روش بومی‌گزینی باعث متضرر شدن دانش‌آموزان استان و مشکلات عدیده‌ای در حوزه انتخاب رشته خواهد شد و با وجود دانشگاه‌های کم در استان عملاً دانش‌آموزان نخبه و تلاشگر استان لطمه خواهند دید که در این زمینه تلاش شده‌است تا روش بومی‌گزینی در استان کردستان و استان‌های محروم و کم‌برخوردار حذف شود.

برچسب‌ها, , , , , , ,

پاسخ دهید