۰

اجتماعی

سقزنیوز/۲۶ طرح آبرسانی در روستاهای سقز اجرا می شود

اسفند ۱۲, ۱۳۹۴ در ۱:۱۱ بعد از ظهر توسط

۲۶ طرح آبرسانی در روستاهای سقز اجرا می شود

مدیر امور آب روستایی سقز

۲۶ طرح آبرسانی در روستاهای سقز اجرا می شود

مدیر امور آب و فاضلاب  روستایی سقز گفت، ۲۶ طرح آبرسانی با اعتبار ۵۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در روستاهای این شهرستان در دست اجراست.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، صدیق محمد زاده امروز در گفتگو با خبرنگاران افزود: اعتبار این طرح ها از محل اعتبارات ملی، استانی، نفت و گاز ، ماده ۱۸۰ و خشکسالی در روستاهای این شهرستان تامین شده  است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۶۳ روستای این شهرستان تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی است و  مطالعه اولیه و امکان سنجی ۶۰ روستای شهرستان سقز از طریق سد شهید صالحیان (چراغ ویس) در دست بررسی است.

وی اعلام کرد: به تازگی خیران آبرسان نیز در زمینه  حفر شش حلقه چاه، بهسازی چهار  دهنه چشمه، اجرای شش هزار و ۵۳۰ متر  خط انتقال،  اجرای  ۸ هزار و ۲۹۰ متر  شبکه توزیع،  ساخت دو  باب ایستگاه پمپاژ و تعویض تعداد یک هزار و ۱۶۲  دستگاه کنتور فرسوده مجموعه آب و فاضلاب شهرستان سقز را در امر آبرسانی  یاری دادند.

محمد زاده نام این روستاها را بوبکتان، ملقرنی، قلعه کهنه انوشیروان، قهرآباد حومه، قشلاق پل، باشماق، قیلسون، یورقل، گلتپه، سرا، کهریزه حومه، حسن سالاران، مولان آباد، قهرآباد سلیمان، کریم آباد، قره چر، لگزی و اسحاق آباد اعلام و بیان کرد: اقدام خیران را نمونه ای بارز  از عمل به شعار خردمندانه مقام معظم رهبری  (مدظله العالی) مبنی بر دولت، ملت همدلی و همزبانی برشمرد.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید