۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ ۲۴۲ فقره جواز تاسیس معادن در استان کردستان صادر شده است

آذر ۹, ۱۳۹۳ در ۷:۴۰ قبل از ظهر توسط

================================================

معاون مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان

۲۴۲ فقره جواز تاسیس معادن در استان کردستان صادر شده است

سقز نیوز: معاون صنایع  سازمان صتعت، معدن و تجارات استان کردستان گفت، پیش بینی می شود در این بخش برای ۳ هزارو ۷۰۰ نفر ایجاد شغل شود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمد صدیق همت بلندان گفت: با توجه به مشکلات در حال حاضر در بخش صنعت و معدن در استان کردستان ۳۳ واحد معدنی فعال وجود دارد.

وی که در جلسه شورای سرمایه گذاری شهرستان سقز صحبت می کرد، با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال دغدغه تمام مسئولان است افزود: واحد های معدنی فغال در استان کردستان با ظرفیت ذخیره قطعی ۴۱ میلیون تن فعالیت دارند.

همت بلندان ذخیره قطعی کل معادن استان را ۵۲۰ میلیون تن اعلام کرد و اظهارداشت: عمده مواد معدنی این استان سلیس است که حدود ۸۲ درصد از کل ذخایر سلیس استان در این بخش در شهرستان سقز قرار گرفته است.

وی سپس به وجود سنگ های تزئینی استان هم اشاره کرد و گفت: در این بخش هم تعداد ۷۰ معدن شناسایی شده است که ۱۳ معدن سنگ های تزئینی استان در شهرستان سقز است.

معاون صنایع  سازمان صتعت، معدن و تجارات استان کردستان گفت: از ۱۲ معدن سنگ آهن موجود در استان کردستان ۳ معدن در شهرستان سقز وجود دارد که با فعال کردن این معادن با همکاری بخش خصوصی می توان به شرایط ایده آل در اشتغالزایی رسید.

وی با اشاره به اینکه امروز در استان کردستان سرمایه گذار داریم افزود: باید همه تلاش کنیم سرمایه گذاران را نگه داریم و با حمایت از آنان قدم های مثبتی در راستای ایجاد اشتغال برای مردم استان را برداریم.

همت بلندان در باره وضعیت واحد های موجود استان هم گفت: حدود ۱۴۵ واحد دارای پروانه فعالیت در بخش صنعت داریم که با پایشی که صورت گرفته است ۹۰ تا ۹۵ درصد آن ها با توجه به مشکلاتی که دارند در گروه فعال و نیمه فعال قرار دارند و بقیه واحد ها هم جزو واحدهای راکد هسند.

تاریخ انتشار خبر ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید