۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ ۴۱ شکارچی متخلف سقزی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند

دی ۲۷, ۱۳۹۳ در ۵:۵۲ قبل از ظهر توسط

================================================

رئیس محیط زیست

۴۱شکارچی متخلف سقزی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز گفت: در ۶ ماهه نخست امسال برای ۴۱ نفر از متخلفین در شکار و صید و نیز تخریب زیستگاه پرونده تشکیل و این افراد برای صدور حکم تحویل مقامات قضایی شده اند.

محمد زری در گفت‌وگو با سایت خبری سقزنیوز، با اشاره به ویژگی‌های زیست محیطی شهرستان سقز اظهار داشت: محیط زیست یک هدیه از سوی پروردگار برای تمام موجودات است و تحویل مناسب آن به نسل‌های آینده امری ضروری است.

وی به تلاش محیط بانان شهرستان برای حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال برای ۴۱ نفر از متخلفین در شکار و صید و نیز تخریب زیستگاه پرونده تشکیل و این افراد برای صدور حکم تحویل مقامات قضایی شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز تصریح کرد: اخطاریه‌های زیست محیطی برای ۶ واحد مختلف در شهرستان سقز که عامل آلودی هوا شده بودند صادر شد که ۲ واحد به دلیل بی اعتنایی به اخطاریه‌های صادره تعطیل شدند.

وی گفت: ۴۶ نفر از صیادان شهرستان سقز هم که از قوانین شکار و صید با اسلحه دارای مجوز سرپیچی کرده بودند هم همراه با اسلحه هایشان تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند.

زری افزود: امسال ۴۲ قطعه پرنده شامل یک قطعه شاه بوف،۶ قطعه عقاب طلایی،یک قطعه چنگر، یک قطعه چنگر نوک سرخ، یک قطعه فلامینگو، ۱۸ قطعه کبک و ۱۳ قطعه سهره توسط دوستداران محیط زیست تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز شده و سپس در دل طبیعت آزاد شدند.

وی گفت: در زمستان امسال چندین نوع پرنده که به علت نبود دانه و غذا به حاشیه شهر و روستا آمده و مجروح شده بودند، پس از تغذیه و اطمینان از بهبودی، به دامن طبیعت برگردانده شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سقز با اشاره به اینکه ماموران یگان حفاظت این اداره با هر شکارچی متخلف برخورد خواهد کرد از همشهریان سقزی دعوت کرد در صورت مشاهده پرندگان مصدوم، آنان را به این اداره تحویل دهند.

وی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال در مجموع شکارچیان متخلف که پرونده آنان بررسی شده است به پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال محکوم شدند.

تاریخ انتشار خبر۲۷دی۱۳۹۳ساعت۰۸:۲۵

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید