۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ کنارگذر سقز افتتاح شد

مهر ۱۴, ۱۳۹۵ در ۲:۴۶ بعد از ظهر توسط

کنار گذر سقز افتتاح شد

کنار گذر سقز با حضور معاونین وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد

برای اجرای یک لاین کنار گذر سقز تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، ۲۶و نیم کیلومتر بزرگراه در شهرستان سقز با حضور فرماندار ویژه ،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دو تن از معاونان وزیر راه و شهرسازی کشور با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

در آیین افتتاح این طرح فرماندار سقز بهره برداری از کنار گذر سقز را از آرزوهای دیرین مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: مردم روستاهای آدینان، قیلسون، بدرآباد، عصرآباد و کهریزه که در مسیر قطعه ۲ بزرگراه میاندوآب کرمانشاه قرار دارند به دلیل رفت و آمد آسان و جلوگیری از تصادفات درخواست اجرای دوربرگردان دارند.

این طرح ها شامل؛ قطعه کنار گذر سقز به طول ۱۱ و نیم کیلومتر و اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال و قطعه ۲ بزرگراه میاندوآب کرمانشاه به طول ۱۵ کیلومتر و اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال بود.

علی اکبر ورمقانی افزود: با توجه به اینکه زیر سازی باند ۲ کنارگذر هم اجرا شده خواستار تسریع در بهره برداری از این باند شد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم از اقدمات دولت در حوزه راه سازی تشکر و عنوان کرد: آسفالت راه روستایی نسبت به پنج سال پیش در شهرستان سقز ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

محسن بیگلری خواستار تسریع در اتمام آسفالت جاده سقز مریوان، واگذاری بخش هایی دیگر از بزرگراه میاندآب کرمانشاه، به پیمان سپاری بخشی جاده بوکان سقز به عنوان بخشی از طرح بزرگراه ایجاد تقاطع های غیر هم سطح در ورودی های کنار گذر سقز رفع مشکلات زمین فرودگاه، تلاش برای ایجاد زیر ساخت های طرح مسکن شد.

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی هم تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران و توجه به آسفالت راه های روستایی در کردستان را از برنامه های این معاونت برشمرد.

سید حسین میر شفیع، گفت: سقز و سروآباد در استان کردستان از لحاظ آسفالت راه روستایی از میانگین استانی و کشوری پایین تر هستند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید