۰

اجتماعی

سقزنیوز/ هفته آینده کردستان بدون بارش خواهد بود

بهمن ۹, ۱۳۹۴ در ۵:۰۸ بعد از ظهر توسط

مدیرکل هواشناسی استان کردستان

هفته آینده کردستان بدون بارش خواهد بود

مدیرکل هواشناسی کردستان با بیان اینکه این استان در هفته جاری با بارش‌هایی مواجه شد، گفت: در هفته آینده استان بدون بارش خواهد بود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، و به نقل از فارس، محمدطالب حیدری اظهار کرد: بر اساس سامانه جهانی پیش‌بینی GFS غرب کشور و از جمله استان کردستان طی هفته آینده در معرض تاثیر سامانه فعال بارشی قرار نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه شدت فعلی برودت هوا از روز شنبه بتدریج کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: در هفته دوم عبور موجی ضعیف در فاصله زمانی ۱۸ بهمن تا ۲۲ بهمن در سطح استان برآورد شده است.

به گفته مدیرکل هواشناسی کردستان، بارش قابل ملاحظه برای این موج برآورد نشده است، اما براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، عبور این موج ابتدا موجب گرم شدن هوا طی چند روز در استان خواهد شد و پس از عبور این موج نیز مجددا شوک یخبندان معمول فصل در استان پیش‌بینی شده است.

وی به تحلیل بارندگی‌های سال زراعی امسال در استان نیز اشاره کرد و گفت: سال زراعی یا سال آبی از شروع مهر هر سال تا پایان شهریور تعیین شده که در سال زراعی ۹۵-۹۴ تا پایان هفته اول بهمن بیشترین بارش ایستگاهی مریوان با ۸۳۴ میلیمتر بوده است.

به گفته مدیرکل هواشناسی کردستان، در سنندج از ایستگاه فرودگاه طی این مدت ۳۰۴ میلیمتر برف و باران گزارش شده است که امیدواریم شاهد افزایش هرچه بیشتر این میزان بارندگی‌ها تا پایان سال باشیم.

حیدری با بیان اینکه منظور از بارش برف ارتفاع برف نبوده، بلکه  ماحصل ارتفاع آب ناشی از ذوب برف است، خاطرنشان کرد: در هفته اول بهمن بیشترین بارش مربوط به مریوان با ۹۳ میلیمتر بوده است.

وی تصریح کرد: ۲۹ میلیمتر بارندگی طی بهمن‌ماه امسال در سنندج  گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی کردستان پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان به اطلاعات بیشتر از وضعیت آب و هوای استان می‌توانند به سایت هواشناسی استان www.Kurdistanmet.ir  قسمت آمار و اطلاعات بخش سال زراعی مراجعه کنند.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید