۰

فرهنگی هنری / گفت و گوی خبری

سقزنیوز/ نمایشگاه عکس‌های سقز قدیم بر پا شد

اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۴ در ۴:۳۲ بعد از ظهر توسط

================================================

در سقز برگزار شد

نمایشگاه عکس‌های سقز قدیم

شهر باستانی سقز از نگاه دوربین عکاسان قدیمی در قالب برپایی یک نمایشگاه در معرض دید عموم مردم قرار گرفت.

ضیاالدین نعمانی عصر امروز در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با سایت خبری سقز نیوز، اظهار داشت: در این نمایشگاه تعداد ۱۲۰ قطعه عکس از سقز قدیم به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه شهر سقز به عنوان یکی از شهرهای قدیمی استان کردستان همواره مطرح بوده است، افزود: تلاش کردیم سقز قدیم را از نماهای مختلف در قالب این نمایشگاه به مردم نشان دهیم.

شهردار سقز ادامه داد: از سال گذشته توسط روابط عمومی شهرداری فراخوان این نمایشگاه اعلام شد و متاسفانه تنها موفق به شناسایی نزدیک به ۲۰۰ قطعه عکس شدیم که پس از بازبینی آثار ۱۲۰ قطعه آن در قالب این نمایشگاه در معرض دید عموم مردم گذاشته شد.

وی در ادامه گفت: هدف کلی از برپایی نمایشگاه عکس‌های قدیمی شهر سقز این بود که نمای این شهر زیبا و قدیمی را که در آن زمان هم دارای ویژگی‌های طبیعی و تاریخی بوده است را به مردم نشان دهیم.

شهردار سقز با اشاره به اینکه هویت سقز همیشه درخشان بوده است، برپایی این نمایشگاه را قدمی هرچند کوتاه اما با ارزش در راستای معرفی سقز از نگاه عکاسان قدیمی به مردم بوده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه به مناسبت روز شوراها برگزار شده است و تلاش می‌کنیم هر سال آن را برگزار نماییم.

نعمانی با تقدیر از مردم سقز برای تحویل عکس‌های قدیمی خود از شهر سقز که شهرداری را در این راستا کمک کردند، گفت: آشنایی با فرهنگ و پیشینه غنی این شهر باستانی از دیگر اهداف نمایشگاه بوده است.

شهردار سقز با اشاره به اینکه این شهرداری فاقد مکان و ساختمان فرهنگی است، از کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی هنری شهرداری سقز تا یک ماه آینده خبر داد.

نمایشگاه عکس‌های قدیمی سقز از امروز تا ۱۷ اردیبهشت ماه جاری در محل کانون شهید باهنر سقز دایر و پذیرای مشتاقان به هنر عکاسی است.

این نمایشگاه با حضور فرماندار و امام جمعه موقت سقز، رئیس و اعضای شورای شهر سقز، مسئولین و جمعی از هنرمندان و طبقات مختلف مردم افتتاح شد.

۱۲/اردیبهشت/۱۳۹۴/ساعت۱۸:۱۲

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید