۰

حوادث

سقزنیوز/ نجات یک زن باردار توسط امدادگران مرکز فوریت های سقز

آذر ۱۶, ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۱ بعد از ظهر توسط

رئیس فوریت های پزشکی سقز خبرداد

نجات یک زن باردار توسط امدادگران مرکز فوریت های سقز

رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان سقز گفت، این زن باردار  توسط امدادگران مرکز فوریت های سقز در بخش مرکزی نجات داده شد.

سلیمان خضری در گفت و گو با سایت خبری سقز نیوز، در این باره اظهارداشت: طی تماس خانواده ای با مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ شهرستان سقز مبنی بر اینکه زن بارداری در روستای کیله شین به علت وضع حمل، حالش خوب نیست نیروها به این روستا اعزام شدند.

 وی در ادامه افزود: علی رغم بارش شدید برف و اینکه تردد در مسیر این روستا بسیار سخت و با زنجیر چرخ امکانپذیر بود، دو دستگاه آمبولانس با یک نفرماما، دو نفر تکنسین، دو نفر امدادگر و تجهیزات به روستای ” کیله شین” واقع در بخش مرکزی سقز اعزام شد.

خضری ادامه داد: این روستا در کیلومتر ۵۰ مسیر اصلی سقز – بانه واقع شده است و روستایی نسبتا بزرگ و با جمعیت زیاد است.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ شهرستان سقز ادامه داد: سرانجام با تلاش ۳ ساعته و فراوآن نیروهای این مرکز به روستای مورد اشاره عزیمت و توانستند پس از رسیدگی به وضعیت جسمانی این زن باردار، وی را به بیمارستان امام خمینی سقز انتقال دهند.

خضری افزود: این زن باردار که زنی ۲۵ ساله به نام”پروین قادری” است، تاکنون دو زایمان طبیعی داشته و پس از اعزام وی به بیمارستان مشخص شد که  برای سومین بار دوقلو به دنیا می آورد.

وی بنا به گفته مامایی که همراه این زن باردار است، حال وی را رضایت بخش و به زودی فرزندان دوقلویش را به دنیا خواهد آورد.

وی اظهار داشت : یکی از اصلی ترین وظایف مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ کمک رسانی به مردم در مواقع بحرانی به ویژه حادثه دیدگان است افزود: در زمستان سال گذشته نیز این مرکز دو زن باردار را در شرایطی سخت که در دو روستای شهرستان گرفتار برف و کولاک شده بودند نجات دادند.

خضری ادامه داد: عصر امروز همچنین توسط امدادگران این مرکز دو نفر که به علت تصادف رانندگی در مسیر اصلی سقز بانه زخمی شده بودند را به بیمارستان امام خمینی انتقال دادند.

1 [SAQQEZ-NEWS] 3 [SAQQEZ-NEWS] 4 [SAQQEZ-NEWS] 5 [SAQQEZ-NEWS]

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید