۰

اقتصادی

سقزنیوز/ ناتمام ماندن طرح های عمرانی خسارت جبران ناپذیری دارد

اسفند ۱۱, ۱۳۹۴ در ۱:۱۶ بعد از ظهر توسط

ناتمام ماندن طرح های عمرانی خسارت جبران ناپذیری دارد

معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز

ناتمام ماندن طرح های عمرانی خسارت جبران ناپذیری دارد

ویژه شهرستان سقز با عنوان اینکه، طرح های عمرانی زیادی در سقز ناتمام و در دست اتمام است گفت، طولانی شدن روند اتمام طرح ها، خسارت جبران ناپذیری وارد می کند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، صابر زارعی پیش از ظهر امروز در جلسه  کمیته برنامه ریزی شهرستان سقز در سالن جلسات فرمانداری افزود: تا به سرانجام نرسیدن این طرح ها،  تعریف طرح های جدید برای توسعه شهرستان راه گشا نخواهد بود.

وی با اعلام اینکه، راه آسفالته روستایی و آب آشامیدنی مهم ترین مشکلات در روستاهاست، عنوان کرد: یکی از طرح های پر هزینه، حوزه راه است که اگر چه  در دو سال اخیر ۵۷ کیلومتر جاده آسفالت شده ولی این حوزه از لحاظ نگهداری، شانه سازی، خط کشی علایم و ایمن سازی نیازمند توجه ویژه است.

زارعی اعلام کرد: اعتبارات شهرستان سقز از محل های مختلف از جمله ملی، ملی استانی شده ، تملک دارایی سرمایه ای و نفت و گاز  یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است که بیش از ۵۰ درصد آن تخصیص یافته است.

وی با اشاره به گزارش های اخیر خبرنگاران شهرستان پیرامون اهمیت طرح فرودگاه سقز تاکید کرد: ارایه گزارش های جامع  و با نقدی منصفانه در پیشرفت طرح ها راه گشا خواهد بود.

زارعی با اشاره به اهمیت اجرای طرح های توسعه منطقه ای بر اهمیت طرح های توسعه ای راه آهن، کارخانه سیمان، اهمیت زمین های جاقل برای توسعه شهر، مقاوم سازی منازل در روستاها تاکید کرد.

معاون فرماندار سقز با عنوان اینکه، سابقه برنامه ریزی منطقه ای در ایران اسلامی به سال ۱۳۲۷ بر می گردد عنوان کرد: نقش کمیته برنامه ریزی در تصمیم سازی و کمک به مجموعه مدیریتی شهرستان بسیار با اهمیت است.

وی با اشاره به آغاز به کار دوباره سازمان مدیریت و برنامه ریزی و عنوان اینکه، کمیته برنامه ریزی که در فرمانداری ها تشکیل می شود صرفا برای توزیع اعتبارات نیست بیان کرد: شورای برنامه ریزی دارای ۱۰ کارگروه تخصصی است که باید فعال شوند.

در ادامه این جلسه، اعضا بر  جهت گیری توسعه ای شهرستان و برنامه ریزی برای حرکت مشخص در مسیر، بازدید از طرح های عمرانی، ارایه گزارش میزان پیشرفت و مشکلات طرح ها و نقش ادارات در پیگیری اعتبارات و تسریع در جذب آنها تاکید کردند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید