۰

ورزشی

سقزنیوز/ موی‌تای‎کار سقزی قهرمان رقابت‌های بین‌المللی جام کاسپین شد

آبان ۱۳, ۱۳۹۵ در ۳:۲۰ بعد از ظهر توسط

موی‌تای‎کار سقزی قهرمان رقابت‌های بین‌المللی جام کاسپین شد

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اعلام کرد

موی‌تای‎کار سقزی قهرمان رقابت‌های بین‌المللی جام کاسپین شد

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: موی‌تای

‎کار سقزی در مرحله نهایی با برتری مقابل حریفی از کشور آذربایجان، عنوان قهرمانی نخستین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام کاسپین منطقه آزاد انزلی را از آن خود کرد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز و به نقل از فارس، حامد جولائی اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات کیک بوکسینگ مویتای حرفه‌ای جام کاسپین امروز جمعه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان منطقه آزاد انزلی به پایان رسید. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

وی افزود: این مسابقات برای نخستین بار در ایران به صورت حرفه‌ای در ۳ راند ۳ دقیقهای و با شرکت ۸ رزمیکار برتر خارجی حاشیه دریای خزر و ۸ رزمیکار برتر کیکبوکسینگ، مویتای ایران دارنده عناوین قهرمانان جهانی، آسیایی و اروپا، برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد: این پیکارها به صورت جایزه بزرگ و تکبازی انجام شد و بلافاصله از سوی مسئولین برگزارکننده فایتر پیروز کمربند قهرمانی و جایزه نقدی مسابقه را دریافت کرد.

جولائی ادامه داد: دیوید مسخوتزه قهرمان مویتای جهان، اسیوخان عالیوی، اوتاری گوگوبرشویلی، اسلام ماچالیکشویلی و الکساندر جامارلیدزه قهرمانان مویتای کیکبوکسینگ اروپا از گرجستان، مصطفی یووکابار و مختار ابراهیم‌اف از آذربایجان و الکساندر سالو قهرمان اروپا از روسیه در این پیکارها به روی رینگ رفتند.

وی گفت: همچنین از ایران، سیدکاوه سلیمانی موی‌تای کار سقزی، علی مرادخانی، احمد نیککار، بنیامین نعمتی، سیدامیر خوشکلام، اسماعیل مشتاقطلب، مصطفی تابتوخزاده و علیرضا جدیدی از قهرمانان حرفهای جهان، آسیا و بازی‌های آسیایی ساحلی در این مسابقات حضور پیدا کردند.‌‌‌‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

جولائی یادآوری کرد: سیدکاوه سلیمانی دارنده نشان طلای رقابت‌های بازی‌های آسیایی ساحلی ویتنام در این دوره از رقابت‌ها در مقابل ورشکاری از کشور آذربایجان قرار گرفت و توانست با برتری کامل حریف خود را ناک‌اوت کند و به عنوان مویتای کار پیروز معرفی شد. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 

گفتنی است؛ نخستین دوره رقابتهای بین‌المللی جام کاسپین با همکاری منطقه آزاد انزلی در ۸ وزن و با حضور ۱۶ بازیکن داخلی و خارجی برگزار شد. ‌ ‌ ‌

کسب مدرک مربیگری بین‌المللی درجه Cکونگ فو توسط مربیان کردستانی  ‌ ‌ ‌ ‌

جولائی همچنین گفت: باقر محمدی، حاتم معروفی و محمد خوشرویی سه مربی کونگ‌فوی کردستانی زیر نظر فدراسیون با شرکت در یک دوره ۶ روزه موفق به کسب مدرک مربیگری بین‌المللی درجه C شدند.

وی افزود: در این دوره، ۳۰ نفر مربی در بخش مردان و زنان از سراسر کشور بر اساس میزان امتیازات و آیتم‌های تعیین‌شده از سوی فدراسیون جواز حضور در کلاس را دریافت کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد: باقر محمدی، حاتم معروفی و محمد خوشرویی سه مربی کونگ‌فو از استان کردستان با توجه به داشتن شرایط لازم به عنوان نماینده کردستان در کلاس مربیگری شرکت کردند و پس از آزمون موفق به اخذ مدرک بین‌المللی درجهC شدند.

وی افزود: باقر محمدی مربی سنندجی تاکنون هدایت و سرمربیگری اردوهای تیم ملی رده‌های سنی و مسابقات بین‌المللی مختلف کشور را به عهده داشته است.

به گفته این مسوول، همچنین حاتم معروفی از سقز و محمد خوشرویی از شهرستان مریوان نیز به عنوان مربیان موفق در استان کردستان کار آموزش رده‌های متفاوت این رشته ورزشی را بر عهده دارند.‌ ‌ ‌ ‌ ‌

13950814000148_photoa

 

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید