۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ موزه سقز با همکاری شهرداری احداث می‌شود

اسفند ۲, ۱۳۹۳ در ۸:۵۷ قبل از ظهر توسط

=================================================

شهردار سقز

موزه سقز با همکاری شهرداری احداث می‌شود

شهردار سقز ، نبود موزه برای این شهرستان را یک نقص اساسی در حوزه فرهنگی دانست و گفت: شهرداری سقز آماده همکاری برای ساخت موزه در سقز است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، ضیاالدین نعمانی صبح امروز در نشست بررسی وضعیت میراث فرهنگی شهرستان سقز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان اظهار داشت: سقز شهری گردشگر پذیر است و یکی از نقاط قوت شهر در این حوزه آثار تاریخی موجود در شهر است.

وی با بیان اینکه شهر سقز دومین شهر بزرگ استان کردستان و دارای قدمتی بسیار طولانی است، نبود موزه برای این شهرستان را یک نقص اساسی در حوزه فرهنگی دانست و گفت: شهرداری سقز آماده همکاری برای ساخت موزه در سقز است.

شهردار سقز خاطر نشان کرد: امسال برای احداث موزه در سقز اعتباراتی در نظر گرفته شد که متاسفانه تخصیص نیافت و این مشکل در سقز همچنان وجود دارد و حل آن می‌تواند در رونق گردشگری شهرستان اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه سال آینده ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی از سوی شهرداری سقز آغاز خواهد شد گفت: در این مجتمع ساخت موزه هم در نظر گرفته است که تحقق برنامه نیازمند همکاری و مشاوره اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان است.

نعمانی با اشاره به اینکه متاسفانه در سنوات گذشته به دلیل ساخت و ساز بخش‌های زیادی از خانه‌های قدیمی سقز که دارای معماری قدیمی بودند از بین رفته است، بر همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط به منظور حفظ و نگهداری آثار قدیمی و باستانی در شهر سقز تأکید کرد.

وی افتتاح پارکینگ طبقاتی برای رفاه حال مسافران در مرکز شهر و جذب آنان در بازار سقز را کاری مناسب دانست و گفت: برای دسترسی مناسب مسافران و گردشگران به بازار تمهیدات لازم اندیشیده شده و ساخت مرکز تجاری در میدان آزادی هم در این راستا بوده است.

شهردار سقز از آمادگی شهرداری برای هرگونه کمک در راستای تعیین مکانی مناسب از سوی میراث فرهنگی برای ساخت موزه مردم شناسی سقز خبر داد.

۲/اسفند/۱۳۹۳ساعت۱۲:۰۸

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

پاسخ دهید