۰

اجتماعی

سقزنیوز/ مسؤولان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

آبان ۲۲, ۱۳۹۵ در ۸:۲۴ قبل از ظهر توسط

مسؤولان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

کارشناس سازمان هواشناسی کردستان

مسؤولان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

کارشناس سازمان هواشناسی کردستان گفت: مسؤولان استانی باید هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و براساس آن برنامه‌ریزی‌های لازم را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی پناهی در جلسه ستاد بحران استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته شرایط نرمالی را از نظر وضعیت آب و هوایی در استان پیش‌بینی کرده‌ایم.

پناهی با بیان اینکه وضعیت بارش تا به امروز کمتر از نرمال بوده است، گفت: نیم تا یک درجه افزایش هوا را در این مدت داشته‌ایم.

کارشناس سازمان هواشناسی کردستان با تاکید بر اینکه مسوولان استانی باید هشدارهای هواشناسی را جدی و براساس آن برنامه‌ریزی‌های لازم را در دستور کار خود قرار دهند، تصریح کرد:  در تابستان گذشته هواشناسی استان از  وقوع سیل خبرداد، اما برخی از مسوولان این هشدار را جدی بگیرند.

وی اظهار کرد: اداره‌کل هواشناسی در ۲۴ تیرماه اخطارهای لازم در مورد وقوع این سیل را داد، اما برخی دستگاه‌ها با این تصور که در تابستاناحتمال وقوع سیل وجود ندارد آن را نادیده گرفته و در نتیجه در ۲۷ و ۲۸ به دلیل عدم آمادگی با مشکل مواجه شدند.

کارشناس سازمان هواشناسی کردستان در ادامه با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در خورد وضعیت آب و هوا در هفته جاری و هفته آینده در استان گفت: تا روز پنج‌شنبه این هفته براساس اخرین ارزیابی‌هایی که صبح امروز انجام شده سامانه فعال بارشی در استان نخواهیم داشت.

پناهی از ورود موج ضعیفی در پنج‌شنبه و جمعه این هفته به استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این موج بارشی از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده در استان خواهد ماند.

وی تصریح کرد: از روز سه‌شنبه هفته آینده موج بارشی جدیدی به استان وارد می‌شود که پیش‌بینی بارش خوبی را با ورود این موج به استان داریم.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید