۳

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ مرگ شهروند سقزی در تخریب ساختمان

مرداد ۱۵, ۱۳۹۳ در ۷:۱۵ بعد از ظهر توسط

================================================

مدیر عامل آتش نشانی سقز

ریزش و تخریب ساختمان مسکونی جان شهروند سقزی را گرفت

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز در گفتگو با سایت خبری سقز نیوز، گفت: در تخریب این ساختمان شهروند سقزی جانش را از دست داد

ایرج گیلاسی گفت: متاسفانه در این حادثه دلخراش یک دانشجو در زیر چندین تن مصالح ساختمانی کشته شد.

وی در تشریح این حادثه گفت: یکی از شهروندان با سامانه ۱۲۵ این مرکز تماس گرفت و از تخریب دو ساختمان مسکونی در محله تپه مالان این شهرستان خبر داد.

گیلاسی در ادامه افزود: با دریافت پیام بلافاصله سه دستگاه خودرو سنگین به همراه ۱۰ نفر از عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با رسیدن نیروهای امدادی به محل مشخص شد یک ساختمان نیمه کاره که در بالاتر از یک ساختمان در شیب کوچه در حال احداث بوده است به دلیل رعایت نکردن اصول ساخت و ساز و به کار بردن مصالح نامرغوب ریزش و بر روی ساختمان پائین دست سقوط و چون ساختمان دیگر هم به صورت غیر اصولی بنا شده بود، آن هم تخریب شد.

گیلاسی ادامه داد: با توجه به عمق حادثه تمام عوامل آتش نشانی و نیز بهره گیری از نیروهای سایر بخش های شهرداری، با کمک خوب مردم و طی ۳ ساعت تلاش و آوار برداری، دانشجوی جوان که زیر چندین تن خاک و سایر مصالح ساختمانی مانده بود پیدا شد امام متاسفانه به دلیل شدت جراحات و نرسیدن اکسیژن کافی به وی، جان باخته بود.

وی هم چنین اظهار داشت: در کارامداد رسانی تمام عوامل ادارات خدمات رسان هم چون برق، گاز، هلال احمر، مرکز فوریت های پزشکی، نیروی انتظامی در محل حادثه حاضر شدند و هرکدام طبق وظایف محوله خود اقدام کردند.

گیلاسی ادامه داد: با پیدا شدن پیکر این دانشجو به نام حامد محمد زاده ۲۶ ساله اهل روستای کندولان از توابع بخش سرشیو، نیروهای امدادی ۱۱۵ و هلال احمر حاضر در محل اقدام به دادن خدمات پزشکی به این جوان نمودند که متاسفانه جواب نداد و مرگ وی تائید شد.

وی اظهار داشت: جسد این جوان برای بررسی پزشکی قانونی توسط مرکز فوریت های پزشکی ۱۱۵ به سردخانه بیمارستان امام انتقال داده شد.

تاریخ انتشار خبر ۱۵مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۳۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , , , ,

+

۳ دیدگاه

 1. ناشناس

  on مرداد ۱۶, ۱۳۹۳ - پاسخ

  پس این همه ناظر نظام مهندسی و شهرداری که از مردم پول هنگفت میگیرند کجا هستند ؟ چه کسی پاسخگوی مرگ این جوان تحصیل کرده است ؟

 2. ناشناس

  on مرداد ۲۰, ۱۳۹۳ - پاسخ

  باید با کسی هم که اقدام به این ساخت و ساز غیر استاندارد کرده برخورد شود.

 3. ناشناس

  on مرداد ۲۱, ۱۳۹۳ - پاسخ

  راستی کی جواب خون به ناحق ریخته این جوان را می دهد.

پاسخ دهید