۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ فضای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی سقز محدود است

اسفند ۱۹, ۱۳۹۳ در ۵:۲۷ بعد از ظهر توسط

================================================

فرماندار سقز

فضای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی سقز محدود است

فرماندار شهرستان سقز با اشاره به محدود بودن فضای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی سقز گفت: ارتقای فضای فیزیکی و تجهیز کتابخانه‌های عمومی شهرستان باید در دستور کار مدیران قرار گیرد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی اکبر ورمقانی صبح امروز در نشست اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی سقز با اشاره به محدود بودن فضای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی سقز اظهار داشت: باید زمین لازم برای احداث کتابخانه جدید در سقز تملک شود.

وی با اشاره به ۵۵۰ متر زمین که در تملک مسکن و شهرسازی با کاربری فضای فرهنگی است گفت: باید این زمین در اسرع وقت توسط اداره کتابخانه‌های عمومی برای ساخت کتابخانه تملک شود.

فرماندار شهرستان سقز تصریح کرد: سال آینده اعتبارات مناسب تری از محل تملک دارایی‌ها به اداره کتابخانه‌های عمومی اختصاص داده خواهد شد و  تمامی ادارات و نهادهای سطح شهرستان سقز در بحث کمک به کتابخانه اهتمام جدی دارند.

وی با بیان اینکه، بحث کتاب و کتابخوانی از شاخص‌های اصلی توسعه در هر جامعه محسوب می‌شود گفت: وجود رسانه‌های جدید و فضای مجازی از جایگاه و اهمیت کتاب کم نمی‌کند.

ورمقانی با بیان اینکه منابع برای کمک به کتابخانه به صراحت در قانون بیان شده افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر از محل نیم درصد درآمد مبلغ مناسبی نسبت به سال‌های گذشته به کتابخانه‌ها پرداخت کرده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر سقز هم در این جلسه با عنوان اینکه مجتمع فرهنگی هنری با مساحت ۳۵۰۰ متر مربع در سقز ساخته می‌شد، گفت: در این محیط فرهنگی که ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت آن اعتبار لازم است کتابخانه نیز پیش بینی شده است.

باقی رحمانپور افزود: تا پایان سال جاری ۵۰۰ جلد کتاب که از نویسندگان محلی خریداری شده به نهاد کتابخانه‌های شهرستان اهدا می‌شود.

شهردار سقز هم در این جلسه اعلام کرد، این شهرداری در سال ۹۳ از محل نیم درصد درآمد خود ۲۲۵ میلیون ریال به حساب نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز واریز کرده است.

ضیاالدین نعمانی افزود: شهرداری اقدامات فرهنگی زیادی انجام داده است که حمایت از چاپ آثار نویسندگان شهرستان، حمایت از چاپ کتاب به نفع بیماران سرطانی از جمله این اقدامات است.

۱۸/اسفند/۱۳۹۳ ساعت۱۰:۵۵

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید