۰

اجتماعی

سقزنیوز/ فرمانده انتظامی سقز گفت، امنیت کلید همه جانبه توسعه است

اسفند ۲۲, ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۶ بعد از ظهر توسط

فرمانده انتظامی سقز گفت، امنیت کلید همه جانبه توسعه است

فرمانده انتظامی سقز

امنیت کلید توسعه است

فرمانده انتظامی شهرستان سقز گفت، امنیت کلید توسعه است و باید در راستای ارتقای امنیت تلاش کرد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، سرهنگ حمید رضا اکبری در جمع مردم سقز در مسجد جامع در خصوص جایگاه امنیت در جامعه بیان داشت: جامعه ایی که امنیت و آسایش نداشته باشد، امکان توسعه در همه ابعاد از جمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نخواهیم داشت.

وی به این فرموده پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد که می فرماید: شهری که در آن امنیت و آرامش نداشته باشد، خیری درآن نیست، پس همه مکلف هستیم در راستای این فرموده پیامبر گرامی اسلام حرکت کنیم.

سرهنگ اکبری همچنین به این فرموده مقام معظم رهبری نیز در خصوص امنیت که می فرمایند، امنیت همانند هواست برای جامعهف این تصیه رهبر معظم انقلاب نشان از اهمیت امنیت دارد.

وی ادامه داد: همانطوری که همه ی موجودات زنده بدون هوا امکان ادامه حیات نخواهند داشت گفت: جامعه هم بدون وجود امنیت نمی تواند رشد و تعالی پیدا کند، پس امنیت در زندگی فردی و اجتماعی تمام مردم تاثیرگذار است .

این وظیفه سنگین

اکبری افزود: برقراری امنیت بر عهده نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی، قضایی و خود مردم است که الحمدالله وجود این امنیت در جامعه، خود نشان از همدلی و تعامل مسئولین دستگاههای تامین کننده امنیت و مشارکت مردم است.

وی ادامه داد:  کشور ما به یک جزیره امن در منطقه تبدیل شده است و همه ی کشورها به این موضوع اذعان دارند و شکر خدا استان کردستان یکی از امن ترین استانهای کشور و شهر سقز یکی ازشهرهای امن استان است که نشانگر همدلی و همکاری دستگاهها و به طبع آن مشارکت مردم است چرا که خود مردم در برقراری امنیت حرف اول را می زنند.

سرهنگ اکبری گفت: سازمان ناجا با اشراف به این موضوع که بهترین امنیت امنیتی است که توسط خود مردم تامین شود و خود مردم باید در ایجاد، تولید و حفظ امنیت نقش داشته باشند به دنبال جذب مشارکت مردم در بحث امنیت است، که الحمدالله اقدامات خوبی در چند سال گذشته در این شهرستان انجام گرفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان سقز گفت:  از جمله همین تعاملاتی که همکاران انتظامی در مساجد مدارس و جلسات که با حضور خود مردم تحت عنوان شورای معتمد پلیس برگزار می شود و پیرامون دغدغه هایی که مردم داشتند اولویت بندی نمودیم و نسبت به کاهش این دغدغه ها تلاش کردیم.

وی یکی از دغدغه ها پلیس را بحث اعتیاد و مواد مخدر دانست که بسیار خانمان سوز است و گریبان تعدادی از جوانان ما را  گرفته و متاسفانه افراد سود جو و فرصت طلبی هستند که بنای خوشبختی خود را بر بدبختی این جوانان ما می دانند.

سرهنگ اکبری تاثیر گذارترین نهاد در پیشگیری از اعتیاد را خانواده و سپس آموزش و پرورش ،دانشگاه و دستگاهای فرهنگی دانست و ادامه داد:  باید در امر آموزش مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد در بین جوانان همه نقش آفرینی کنند.

وی افزود: ناجا هم برابر وظیفه و تکلیفی که دارد علی رغم اینکه وظیفه اصلیش برخورد با معضل اعتیاد است، در راستای پیشگیری هم اقدامات بسیاری را انجام داده است.

وی همچنین گفت:  در بحث آگاه سازی قشر جوان با اعزام کارشناسان انتظامی به مدارس، مساجد، دانشگاهها و مجامع کارگری بحث روشنگری معضل اعتیاد را در دستور کار قرار داده است.

اکبری ادامه داد: ناجادر بحث برخورد هم اقدامات زیادی در سطح کشور انجام  می دهد، به طوری که شهیدانی را در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم انقلاب و کشور عزیزمان ایران اسلامی کرده است.

وی گفت: در سطح شهرستان ما شاهد افزایش کشفیات ۲۱ درصدی در بحث مواد مخدر بوده ایم به عبارتی ۷۳ کیلوگرم انواع مواد مخدردر طول سال ۹۴ کشف و یکی از عملیات های موفق پلیس در هفته جاری دستگیری یک باند ۵ نفره که اقدام به توزیع مواد مخدر به صورت مسلحانه از نوع شیشه می کردند که منجر به کشف یک کیلو گرم شیشه از این افراد شد.

سرهنگ اکبری در بحث مبارزه با سرقت نیز گفت:  در هفته گذشته ۲ باند سارقین خودرو در سقز دستگیر شدند که تعداد ۷ نفر سارق حرفه ای و سابقه دار که از نقاط مختلف کشور دست به سرقت خودرو می زدند دستگیر و از این افراد تعداد ۱۳ دستگاه خودرو نیز کشف شد که با شناسایی صاحبان اصلی، خودروهای مکشوفه تحویل مالباختگان شد.

وی به چهارشنبه آخر سال هم اشاره کرد و گفت: همانطوری که همه بزرگواران می دانند برابر رسم و رسومات قدیمی که گذشتگان ما داشتند، در قدیم مردم با شادی و با اجرای یک سری مراسمات در پایان سال به استقبال سال نو می رفتند، اما امروزه با بی توجهی هایی که همه ی ما داشتیم همه ی دستگاههای فرهنگی و آحاد مردم داشتند، با نگاه کردن به شکل و شیوه اجرای این مراسمات در حال حاضر می توانیم آن را به “میدان جنگ تشبیه کرد” نسبت به آنچه که در قدیم اجرا می شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سقز ادامه داد: آنچه که باید مد نظر و مورد توجه همه عزیزان باشد این موضوع است، از فرزندان خود غافل نشویم آنها را در خیابان رها نکنیم و از خطرات مواد محترقه آنها را آگاه کنیم و این وظیفه خانواده ها می باشد که از فرزندان خودتان مراقبت کنند تا خدای نکرده به آنان آسیبی برسد.

وی ادامه داد: ناجا خط قرمزهایی دارد از جمله میادین ،خیابانهای اصلی که نباید در آنجا محدودیتی توسط کسانی ایجاد شود و کسانی که برای مردم مزاحمت ایجاد کنند ما به عنوان تامین کننده امنیت برخورد خواهیم کرد اقدامات ناجا با شادی مردم هیچگونه مغایرتی ندارد و ما هم در کنار مردم هستیم اما با رعایت قوانین.

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید