۰

اجتماعی

سقزنیوز/ عمل جراحی عروقی دست در سقز با موفقیت انجام شد

آبان ۱۵, ۱۳۹۵ در ۸:۲۸ قبل از ظهر توسط

عمل جراحی عروقی دست در سقز با موفقیت انجام شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز

عمل جراحی عروقی دست در سقز با موفقیت انجام شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: عمل جراحی عروقی آناستوموز شریان برکیال با گرافت ورید صافن در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز با موفقیت انجام شد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محمدسرکوت غوثی در جمع خبرنگاران با اشاره به عمل جراحی عروقی آناستوموز شریان برکیال با گرافت ورید صافن در این شهرستان، اظهار داشت: لیلا عاصف‌کبیری جراح عمومی و پزشک معالج این عمل جراحی را انجام داد.

غوثی افزود: بیماری ۳۷ ساله به دنبال ترومای نافذ ناشی از چاقو خوردگی در سه ناحیه از بازوی چپ دچار خونریزی فعال از بازو، سردی، بی‌حسی، و بی‌حرکتی اندام فوقانی از آرنج تا انگشتان شده، و به اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) سقز مراجعه کرده است.

وی ادامه داد: بیمار احیا و به اتاق عمل منتقل شد که در بررسی به عمل آمده مشخص شد که شریان براکیال بازو به طور کامل قطع شده و میزان این قطع‌شدگی حدود هشت سانتی‌متر است.

لیلا عاصف پزشک معالج هم درباره این عمل جراحی بیان داشت: برای ترمیم شریان براکیال از اینترپوزیشن ورید صافن استفاده و آناستوموز شریان به ورید صافن انجام شد.

وی ادامه داد: پالس در اندام برقرار، اندام گرم و پرشدگی مویرگی به حالت نرمال بازگشت، اکسیژناسیون خون در انگشتان به ۱۰۰درصد رسید و این عمل جراحی با موفقیت پایان یافت و در حال حاضر دست و اندام فوقانی بیمار در شرایط خوب حفظ شده است.

عاصف گفت: حال بیمار رضایت‌بخش بوده و وی به زودی قادر به انجام کارهای روزمره خود خواهد بود.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید