۰

اجتماعی / فرهنگی هنری

سقزنیوز/ سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز برگزار می شود

خرداد ۲۳, ۱۳۹۵ در ۸:۵۰ قبل از ظهر توسط

سیزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز برگزار می شود

فرماندار سقز

سیزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز برگزار می شود

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه سقز گفت، سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی در تابستان امسال در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی اکبر ورمقانی ظهر امروز در جسله هماهنگی برای برگزاری این رویداد فرهنگی هنری افزود: تئاتر شهرستان سقز سرآمد تئاتر استان و کشور است و همواره جایگاه ویژه دارد.

وی با اعلام اینکه، در جشنواره دوازدهم یک میلیارد ریال برای اجرای این رویداد هزینه شد عنوان کرد: بخش بیشتر هزینه های مالی این برنامه توسط مردم تامین شد.

ورمقانی در خصوص نحوه اجرای جشنواره هم با اشاره به تدوین آیین نامه جشنواره در سال های گذشته تصریح کرد: تشکیل کمیته ها و فعال سازی آنها بر اساس این آیین نامه خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این جلسه گفت: این جشنواره در شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.

حجت الاسلام رحیم جعفری افزود: اصل و اساس کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت، هدایت، نظارت و تولید کارهای فرهنگی است و باید این برنامه توسط نهادهای مردمی برگزار شود.

وی با عنوان اینکه، در حال حاضر جشنواره های فرهنگی هنری در برخی از استان های کشور از جمله آذربایجان غربی و گیلان برگزار می شود، از شهردار خواست تا دبیر اجرایی این جشنواره را قبول کند.

رییس شورای اسلامی شهر سقز هم با بیان اینکه، حمایت از برنامه های فرهنگی و هنری از وظایف شورا و شهرداری است اعلام کرد: شورا و شهرداری در دوره های گذشته یاور تئاتر کردی بوده است.

باقی رحمانپور با بیان اینکه، شهرداری در بحث مالی با کمبود بودجه روبرست و عدم تحقق بودجه از مشکلات اساسی این نهاد است اظهار کرد:با وجود مشکل مالی، حمایت  های خوبی از حوزه فرهنگ و هنر انجام شده است.

ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم گفت: با وجود بالا بودن سطح توقع شهروندان از این نهاد و گستردگی امور، شهرداری و شورای اسلامی شهر از این حرکت فرهنگی هنری حمایت می کنند.

در این جلسه هیوا حاجی محمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیل پاشایی، محمدزارع زاده، علیرضا اسماعیلی، ادریس دلارامی و داریوش رفعتی از هنرمندان حوزه تئاتر  از توجه فرمانداری، شورای اسلامی و شهرداری سقز برای حمایت از برنامه های فرهنگی و هنری تشکر کردند.

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید