۱

اقتصادی

سقزنیوز/ سرمایه گذار سلیمانیه عراق در سقز

مهر ۲۱, ۱۳۹۵ در ۱:۵۸ بعد از ظهر توسط

سرمایه گذار سلیمانیه عراق در سقز

معاون استاندار کردستان

توسعه کردستان از اولویت های دولت است

معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار کردستان گفت، توسعه کردستان از اولویت های دولت است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، حسین فیروزی ظهر امروز در نشست مشترک با سرمایه گذار عراقی در فرمانداری افزود: حمایت از بخش خصوصی باعث تولید ثروت، ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری برای اجرای طرح های دیگر خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای تسهیل در امور سرمایه گذاران از توسط دولت در کردستان از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

فیروزی ادامه داد: امروز شرایط برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در کشور و استان کردستان فراهم شده است و باید از این فرصت استفاده کرد.

معاون استاندار کردستان با اشاره به اینکه شهرستان سقز دومین شهرستان بزرگ و پر جمعیت استان کردستان است و در بخش های مختلف زمینه سرمایه گذاری وجود دارد، بر همکاری مسئولان شهرستان با سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان تاکید کرد.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم حضور سرمایه گذاران در سال های اخیر در کردستان را ستودنی و غیر قابل مقایسه با سال های گذشته برشمرد.

محسن بیگلری بیان کرد: شهرستان های سقز و بانه در زمینه های جاده سازی، گردشگری و راه سازی برای سرمایه گذاری مناسب است.

وی ادامه داد: باید زمینه لازم برای واگذاری طرح های نیمه تمام به سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم کرد و در این راستا همت همه مسئولان را می طلبد.

فرماندار سقز هم گفتمان مشترک میان مسوولان سقز را حمایت از بخش خصوصی برای عمران و توسعه شهرستان عنوان کرد.

علی اکبر ورمقانی ادامه داد: دولت امروز به این نتیجه رسیده است که باید در اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاران را دخیل کرد و بر همین اساس از حضور سرمایه گذاران استقبال می شود.

مدیر شرکت هه لوان سلیمانیه عراق هم بیان کرد: برای سرمایه گذاری در فرودگاه سقز آماده همکاری هستم که پس از بررسی اقدام خواهد شد.

شوان بوسکانی افزود: ارتباطات بسیار خوب فرهنگی و تجاری بین دو کشور ایران و عراق وجود دارد که باید از این فرصت برای همکاری های تجاری به بهترین شیوه ممکن استفاده کرد.

وی ادامه داد: کشور ایران به ویژه کردستان همچون وطن خود من است و تمام تلاش خود را برای سرمایه گذاری در شهرستان سقز اعلام می دارم.

شوان بوسکانی افزود: باید همه در کنار یکدیگر برای عمران و آبادانی این شهرستان تلاش و همکاری داشته باشیم و بنده آماده سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله راه و فرودگاه هستم.

وی ادامه داد: چند طرح و پروژه از جمله پروژه جاده سقز – بانه و سقز – بوکان به بنده پیشنهاد شده است که باید بر روی آنها مطالعه و به زودی نتیجه را اعلام می کنم.

برچسب‌ها, , , ,

+

۱ دیدگاه

  1. شهروند سقزی

    on مهر ۲۱, ۱۳۹۵ - پاسخ

    پس چرا به سرمایه گذار ترکیه ای زمین جهت احداث سه کارخانه لوازم خانگی و نوشابه انرژی زا و مبل سازی واگذار نمیشود و هیچ نوع همکاری با این بنده خدا نمی کنند . چرا دیگه از سرمایه گذاری عراقی که قرار بود کارخانه ذوب آهن احداث کند و پول زیادی بابت خرید زمینها هم پرداخت نمود خبری نیست و به کلی احتمالا منصرف شد …..؟؟؟؟؟؟!!!!!

پاسخ دهید