۰

اجتماعی

سقزنیوز/ سخنگوی شورای شهر تکذیب کرد

بهمن ۲۶, ۱۳۹۴ در ۸:۱۹ قبل از ظهر توسط

سخنگوی شورای شهر تکذیب کرد

سخنگوی شورای شهر: شفاف سازی پاره ایی از اخبار کذب، حق ماست

سقز نیوز، به دنبال انتشار اخبار ضد و نقیض و مغرضانه عده­ای معدود، در چند روز اخیر در فضای مجازی برای نشان دادن خود و تخریب تعدادی از اعضای شورا، بر خود واجب دانستیم به صورت رسمی و از طرف اکثریت اعضای شورا به جهت تنویر افکار عمومی اخبار مندرج را به صورت روشن و صحیح خدمت همشهریان فهیم عرض نماییم تا رسماً و مستنداً در جریان امور شورا و اخبار موجود قرار گیرند.

  1. در خصوص وام دریافتی از بانک شهر به اطلاع می رسانم که وام دریافتی توسط اعضای شورا هیچ ربطی به اوراق مشارکت و حسابهای مرتبط نداشته و کاملاً مجزاست و با توجه به نیاز اعضای شورا و عنایت به سلامت نفس آنها جهت برطرف نمودن پاره ایی از مشکلات، با دریافت وام از بانک شهر و نه از راه های نامشروع اقدام نمایند و دریافت وام را نه تخلف و نه غیر قانونی می­دانند زیرا اعضاء مطمئن هستند که ادارات ناظر بر عملکرد شورا که در رأس آنها فرمانداری محترم می­باشد و هماهنگی و ارشاد لازم را در همه حال انجام داده و کمک رسان تصمیم گیری­های شورا می­باشند، البته شورا ناظرین دیگری هم دارند که کلیه اتفاقات و روندهای موجود را بطور کامل رصد می­نمایند.
  2. در مورد تعاونی مسکن شهرداری جلسه­ای در شورا تشکیل و اعضای محترم هیأت مدیره­ی تعاونی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات خود، مفاد اساس نامه تعاونی را جهت مطالعه و توضیح لازم به اعضای شورا تقدیم نمودند و تا این تاریخ مطابق نامه شماره ۹۶ مورخ ۲۱/۱۱/۹۴ مدیر عامل محترم تعاونی که ذیلاً قابل مشاهده است، تقدیم می­گردد که بر اساس مندرجات آن هیچکدام از اعضای شورای دوره چهارم، زمین دریافت نکرده­اند کما اینکه قبلاً و در ادوار گذشته اعضای شورا زمین دریافت نموده­اند و مطابق گزارش اعضای هیات مدیره و ماده ۱۲ فصل ۲ اساس نامه تعاونی مسکن شهرداری بلا مانع بوده است.
  3. در مورد سفرهای داخلی و خارج از کشور باید به عرض برسانم در طول سال و به کررّات پیشنهادات مختلف جهت شرکت در سمینارها و کارگاههای آموزشی به شورای شهر تقدیم می­گردد، سفر به آلمان همانند سفر به روسیه، ترکیه، امارات و … به شورا رسیده که قبلاً دعوتنامه های آن به شورا واصل شده که سه نفر از اعضای شورا در سنوات گذشته جهت شرکت در سمینار شهرسازی مدرن به امارات سفر و در این سمینار شرکت نمودند، ضمناً هرگونه خروج اعضای شورا از کشور باید با هماهنگی و تائید و مجوز ادارات ناظر و ذیربط باشد و ابتدا به ساکن دریافت موافقت با خروج از کشور توسط ارگانهای ذیربط صادر می گردد و خروج بدون مجوز از کشور به هر عنوان تبعات قانونی به همراه خواهد داشت. لازم بذکر است متن تکذیبیه مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن تجارت متولی برگزاری اولین همایش کاربردی تجارت آلمان و ایران (در مورد سفر اعضای شورای به آلمان) به شماره م/۸۷۶۱ تقدیم حضور می گردد.
  4. هر چند با یادداشت­ها و اظهار نظرهایی خارج از عرف بعضاً ناهمواریهایی در مسیر پیشِ رو بود اما با استعانت از خدای متعال و کمک دلسوزان خدوم و واقعی مردم، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با الحاق به محدوده ۲۹۵ هکتار از زمینهای اطراف شهر، موافقت نمود، این موضوع جهت بحث و تبادل نظر در شورا مطرح شد، ابتدا تعدادی از اعضا جهت کمک به تعاونی ها در موضوع تبصره ۴ الحاق به محدوده ۵ درصد(پنج درصد) را پیشنهاد دادند که بعضی از همکاران تصمیم را به جلسات بعد موکول و با این امر موافقت نکردند، در جلسه بعد نامه ای از مجموعه های مدیریتی فرادست مطرح و به این موضوع اشاره کرده بود که یکی از شرایط اصلی تصویب، احصاء کامل حقوقات دولت و مجموعه مدیریت شهری به میزان ۱۵ درصد نباید کمتر باشد با احتساب این رویدادها، باز اعضای محترم با درصدی کمتر از آن که ۱۱ درصد پیش بینی و لحاظ نمودند و همچنین از ۲۵ درصد تبصره ۳ ماده ۱۰۱ قانون شهرداریها ۲۰ درصد را مقرر و جهت انعقاد قرارداد به صورت واحد و یک رویه به شهرداری ابلاغ نمودند.

فلذا آنچه که افرادی به عناوین مختلف، تناقض نظرات و برخی اخبار ناصواب را در گروههای مختلف مطرح می­کنند نیز بدینوسیله صحت و یا سُقم آن به آگاهی شهروندان فهیم سقزی و اعضای محترم تعاونی­های مسکن می­رسد.

در پایان از کلیه دلسوزان و مردم عزیز تشکر می­نماییم و تقاضای حضور پُر رنگ و پر شور را در انتخابات پیشِ رو داریم و برای معدود مُغرضان و مریضان که هدفی جز به حاشیه کشیدن و تخریب تعدادی از اعضای دلسوز شورا و به چالش کشیدن انتخابات را ندارند از خداوند بزرگ شفای عاجل خواستاریم.

و السلام علیکم و رحمه الله

سخنگوی شورای اسلامی شهر سقز

1 2 (1) 4

پاسخ دهید