۱

اجتماعی

سقزنیوز/ رئیس جمهور جواب شایسته‌ای برای رأی ۷۲ درصدی به مردم کردستان ندادر

اسفند ۲۱, ۱۳۹۵ در ۱۲:۳۳ بعد از ظهر توسط

رئیس جمهور جواب شایسته‌ای برای رأی ۷۲ درصدی به مردم کردستان نداد

 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس:

رئیس جمهور جواب شایسته‌ای برای رأی ۷۲ درصدی به مردم کردستان نداد

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس گفت: پس از ارائه بیانیه سوم اقوام آقای روحانی، مردم کردستان امیدهای بیشتری به آقای روحانی پیدا کردند اما متأسفانه باید گفت که وی جواب این اعتماد و آرای ۷۲ درصدی مردم را بطور شایسته نداد.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محسن بیگلری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کردستان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سنندج اظهار کرد: موقعی که مبحث محرومیت می‌شود متأسفانه کردستان را با سیستان و بلوچستان مقایسه می‌کنند که این امر بسیار اشتباه است چون نیروی انسانی و منابع خدادادی این استان کاملا متفاوت است.

وی افزود: جای بسی‌تأسف است که هم‌اکنون برای تصویت قانون حمایت از کولبران خوشحال باشیم و این در حالی است که جوان تحصیلکرده فوق‌لیسانس کردستانی باید مجبور باشد به شغل کولبری روی آورد.

بیگلری خاطرنشان کرد: ما از دولت انتظار داریم که پروژه‌های عظیمی همچون ذوب‌آهن اصفهان را در کردستان راه‌اندازی کند که یک‌بار بخش عظیمی از جوانان جویای کار کردستانی را مشغول نماید.

وی اظهار داشت: مردم کردستان با رأی ۷۲ درصدی خود به روحانی حتی از زادگاه ایشان نیز اعتماد بیشتری به وی کردند و پس از ارائه بیانیه سوم اقوام وی، مردم کردستان امیدهای بیشتری به آقای روحانی پیدا کردند اما متأسفانه باید گفت که جواب این اعتماد و آرای مردمی آنچنان که شایسته بوده است داده نشده است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌کنون در مجموعه شرکت شستا و شرکت‌های سرمایه‌گذاری تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ مدیرعامل کردستانی وجود ندارد و همین امر موجب شده است که این استان از بسیاری از سرمایه‌های این شرکت‌های اقماری بی‌بهره باشد.

بیگلری خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: آقای وزیر آیا در کردستان و حوزه مدیریتی شما یک فرد کردستانی پیدا نمی‌شود که مدیرعاملی یکی از این شرکت‌های سرمایه‌گذاری شما را برعهده گیرد.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: مشکل اصلی مردم کردستان بیکاری جوانان است و از مسئولان ارشد کشوری می‌خواهیم برای این مبحث تلاش کنند.

برچسب‌ها, , , ,

+

۱ دیدگاه

  1. ممدوه

    on اسفند ۲۸, ۱۳۹۵ - پاسخ

    هی هی … امان از دل پر درد این مردم و این مسئولان بی خیال که تنها به مصالح و منافع خود می اندیشند …. هی هی …

پاسخ دهید