۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ دیدار نماینده مجلس با دهیاران بخش امام

بهمن ۲, ۱۳۹۳ در ۳:۵۵ بعد از ظهر توسط

================================================

رئیس مجمع نمایندگان کردستان

حل مشکلات زیرساختی در سقز نیازمند تزریق اعتبارات جهشی است

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات حوزه‌های گازرسانی، راه، مخابرات و آب و فاضلاب روستایی در شهرستان سقز نیازمند تزریق اعتبارات جهشی است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز،، محسن بیگلری ظهر امروز در نشست با دهیاران شهرستان سقز با اشاره به ضرورت جلوگیری از مهاجرت مردم از مناطق روستایی اظهار داشت: خدمت به مردم روستا موجب ماندگاری آنان در روستاها می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات اعتباری که بسیاری از پروژه‌ها را راکد و یا با مشکل ساخت روبه‌رو کرده است، بر تعامل مردم با مسئولان در اجرای طرح‌های در دست اجرا به ویژه در روستاها تاکید کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، کارهای بسیار زیادی در کردستان برای محرومیت‌زدایی صورت گرفته است، تصریح کرد: ازمحل اعتبارات ماده ۱۸۰، ۹ روستای سقز که دارای مشکل آب شرب بودند با صرف بیش از ۱۹ میلیارد ریال از نعمت آب سالم بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه، با وجود اقدامات و خدمات صورت گرفته به مردم هنوز  در حوزه گازرسانی، راه، مخابرات، آب و فاضلاب روستایی در سقز مشکل داریم، حل این مشکلات را نیازمند اعتبارات جهشی دانست.

بیگلری با اشاره به مشکلات اعتباری گفت: برای جذب اعتبارات با بیشتر وزارتخانه‌ها مکاتبه کرده‌ایم و در برخی موارد هم نتایج خوبی حاصل شده است.

وی تصریح کرد: بحث آب و تامین آن یکی از کارهای سخت و دشوار بوده که باید به این مهم توجه ویژه شود و برای رفع مشکلات این حوزه باید چاره‌اندیشی اساسی انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای با اشاره به اینکه، دهیاران بازوان اجرایی بخشداری‌ها در سطح روستاها هستند، بر تعامل روستائیان با دهیاری‌ها برای رفع مشکلات اساسی روستاها تاکید کرد.

بخشدار امام شهرستان سقز هم در این جلسه گفت: بخش امام شهرستان سقز که یک بخش تازه تاسیس است و سال گذشته فعالیتش را آغاز کرد، دارای ۳ مرکز دهستان با ۷۴ روستا است.

وی خاطر نشان کرد: این بخش دارای ۲۶۸کیلومتر است که از این میزان راه تنها ۷۰ کیلومتر آن آسفالت است و عمده فعالیت مردم این بخش کشاورزی است و به واسطه دارابودن از طبیعت بکر دامداری و زنبورداری در بخش امام رونق خوبی گرفته است.

در این نشست هر کدام از دهیاران گزارشی از اقدامات خود در روستاهای تحت پوشش را ارائه و برای رفع نواقص و کمبودها نیز از نماینده مجلس خواستند با هماهنگی با ادارات آنان را در اجرای طرح‌ها یاری کند.

تاریخ انتشار خبر۲ بهمن ۱۳۹۳ساعت۲۰:۳۲

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید