۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ دانشکده فنی و حرفه‌ای در سقز و بانه تأسیس می‌شود

فروردین ۱۲, ۱۳۹۴ در ۱:۴۶ بعد از ظهر توسط

================================================

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس

دانشکده فنی و حرفه‌ای در سقز و بانه تأسیس می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز تأسیس دو دانشکده در سقز و بانه اخذ شده است

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، محسن بیگلری ظهر امروز در نشستی که در فرمانداری شهرستان سقز با موضوع ارتقای سطح علمی شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: مجوز تأسیس و راه‌اندازی دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه در سقز و پسرانه در بانه اخذ شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: کمبود فضاهای آموزشی در بحث آموزش‌های مهارتی نیاز به تقویت دارد که در این راستا راه‌اندازی این دو دانشکده این موضوع را ارتقاء می‌بخشد.

بیگلری با عنوان اینکه هم اکنون سه آموزشکده فنی و حرفه‌ای در سطح استان فعال است، اخذ مجوز تأسیس این دو دانشکده را یک فرصت مناسب برای ارتقای سطح علمی برشمرد و از مسئولان خواست همکاری لازم را برای فراهم نمودن شرایط اولیه تأسیس انجام دهند.

کامران رحیمی رئیس مرکز آموزش عالی آزاد و خاص دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور هم با بیان اینکه افزایش سهم آموزش‌های مهارتی در دستور کار وزارتخانه‌های علوم و این دانشگاه قرار دارد، یادآور شد: در اسناد بالادستی کشور هم این موضوع مورد توجه خاص قرار دارد.

در این نشست مظفر رستمی مدیر آموزش و پرورش، باقی رحمانپور رئیس شورای اسلامی و ضیاالدین نعمانی شهردار سقز هم یادآور شدند، در راستای توسعه علمی شهرستان از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

رحمان سیدیان رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسرانه شهرستان سقز هم با بیان اینکه این آموزشکده در سال ۱۳۸۴ تأسیس شده و در حال حاضر ۵۰۰ نفر در رشته‌های کامپیوتر، معماری و حسابداری مشغول به تحصیل هستند اظهار کرد: راه‌اندازی آموزشکده دخترانه نقش مهمی در ترویج و توسعه آموزش‌های مهارتی خواهد داشت.

۱۱/فروردین/۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۸

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , ,

پاسخ دهید