سقزنیوز/ بیش از ۷ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد سقز هستند


بیش از ۷ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد سقز هستند

مدیر کمیته امداد سقز

بیش از ۷ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد سقز هستند

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) سقز گفت: در این شهرستان هفت هزار و ۱۰۰ خانوار با جمعیت  ۱۷ هزار نفر تحت پوشش این نهاد مقدس و حمایتی هستند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، فاروق محمودی روز شنبه در آئین گرامیدشت سالروز تاسیس کمیته امداد که در سالن جلسات این اداره برگزار شد افزود: از این تعداد خانوار شش هزار و ۷۸۰ نفر به صورت مرتب مستمری می گیرند و کمیته امداد سایر خدمات از جمله بهداشتی، بیمه و مسکن به آنها ارایه می کند.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در اردیبهشت سال ۸۸ به شهرستان سقز عنوان کرد: این سفر برای مسکن دار شدن محرومان نقطه عطفی بود.

محمودی اظهار کرد: در سال جاری ۹۴ واحد مسکن برای مددجویان این نهاد ساخته و خریداری شده و ۱۲۶ واحد مسکن مددجو نیز تعمیر و بازسازی شده است و ۷ واحد مسکن هم مقاوم سازی شده است.

وی بیان کرد: کمیته امداد برای ساخت مسکن به مددجویان ساکن روستا ۱۰۰ میلیون ریال و به مددجویان ساکن در شهر ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض کمک خواهد کرد.

محمودی با تقدیر از کارکنان و تلاش آنان برای ارایه خدمت به قشر محرومان عنوان کرد: در بخش مشارکت های مردمی کمیته امداد در سال گذشته در استان رتبه اول را به دست آورد و در زمینه زکات نیز تا کنون افزون بر ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جمع آوری شده است.

فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با تبریک سالروز تاسیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گفت: این نهاد ارزشمند خدمات قابل توجهی به محرومان جامعه ارایه کرده است.

علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه، یکی از دغدغه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت به مستضعفان و کوخ نشینان بوده است تصریح کرد: توجه به محرومان جزو سرلوحه های اولیه در طول ۳۷ سال انقلاب بوده است .

وی تاکید کرد: باید توانمندسازی و اشتغال پایدار در سرلوحه کار این نهاد ارزشمند قرار گیرد.

وی از حضور تحت پوششش های کمیته امداد در انتخابات هفتم اسفندماه و جانبداری نکردن مسئول و کارکنان این نهاد از نامزد خاص تقدیر کرد.

فرماندارسقز با اشاره به فرهنگ ارزشمند تکریم ارباب رجوع، بیان کرد: کمیته امداد با وجود اینکه نسبت به سایر ادارات ارباب رجوع زیادی دارد ولی مردم در خصوص عملکرد کارکنان شکایتی نداشته اند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از حمایت های مادی و معنوی در جریان سیل تابستان امسال که تعداد زیادی از مسکن خانواده های تحت پوشش این نهادخسارت دیده بودند تقدیر کرد.

کارکنان این نهاد نیز از حضور فرماندار در مراسم ها و بازید و دیدار با کارکنان در طول سال تقدیر کردند.

کمبود نیروی انسانی در حوزه بهداشت از دیگر مواردی بود که کارکنان در مورد آن اظهار نظر کردند.

در ادامه این آئین از ۱۱ نفر از کارکنان قرار دادی این نهاد با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر به عمل آمد.

کمیته امداد سقز داری ۴۳ کارمند است که در سه حوزه توانمند سازی ،توسعه و مشارکت های مردمی  و اداری مالی خدمات ارایه می دهند.

DSC03190 [saqqez news] DSC03192 [saqqez news] DSC03193 [saqqez news] DSC03194 [saqqez news] DSC03196 [saqqez news] DSC03189 [saqqez news]