۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ بلیط های اتوبوس در سقز الکترونیکی شد

بهمن ۱۴, ۱۳۹۳ در ۵:۰۸ قبل از ظهر توسط

=================================================

به مناسبت دهه فجر

طرح الکترونیکی کردن بلیت های اتوبوسرانی شهرداری سقز افتتاح شد

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، به مناسبت دهه فجر طرح الکترونیکی کردن بلیت های اتوبوسرانی شهرداری سقز با اعتبار اولیه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

شهردار سقز در مراسم افتتاح این طرح گفت: با جایگزین شدن بلیت الکترونیکی به جای بلیت کاغذی، دورانی تازه برای خدمت رسانی بهتر در حوزه حمل و نقل درون شهری برای شهروندان سقزی شروع خواهد شد.

وی یادآور شد: در این روش مسافران از سه باجه خرید شارژ کارت اقدام به تهیه کارت الکترونیکی می نمایند و مدیریت سازمان از طریق سیستم مرکزی تمام فعالیت های اتوبوس ها را زیر نظر گرفته و کنترل می نماید .

 وی افزود : بلیت الکترونیکی از مهم‌ترین، کارآمدترین و متداول‌ترین ابزارهای الکترونیکی است و می تواند گامی مهم در رسیدن به شهر الکترونیک و طرح شهروند الکترونیک درراستای دولت الکترونیک باشد.

رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری سقز هم گفت:تا یک ماه دیگر تمام اتوبوس های دیگر به دستگاه های کارت خوان مجهز خواهند شد.

امیر مرادی افزود: هزینه مسیرهای درون شهری برای هر مسافر ۳ هزار ریال است گفت، در صورتیکه شهروندان از کارت الکترونیکی به جای پول نقد استفاده کنند این مبلغ به ۲ هزارو ۴۰۰ ریال کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه اظهارداشت:به منظور دسترسی آسان شهروندان به استفاده از ناوگان اتوبوسرانی، این طرح در سقز راه اندازی شده است.

مرادی با اشاره به اینکه، روزانه ۳۹ تا ۴۳ هزار نفر مسافر درسطح شهر سقز توسط اتوبوس های درون شهری جابجا می شوند گفت: ناوگان اتوبوسرانی در ایام مختلف سال به ویژه در روزهای تعطیل هم اقدام به جابجایی مسافر می کنند.

وی اظهارداشت:این تعداد مسافر توسط ۵۳ دستگاه اتوبوس در ۱۸ مسیر جابجا می شوند.

نعمانی افزود: هم اکنون ۲۳۵ ایستگاه اتوبوس در شهر سقز دایر است و از این تعداد ۳۳ ایستگاه به سایبان برای انتظار مسافر مجهز شده اند و در سال آینده هم تعداد ۱۰ ایستگاه دیگر به سایبان مجهز خواهند شد.

تاریخ انتشار خبر۱۴بهمن۱۳۹۳ساعت۰۹:۱۴

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید