۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ برداشت بی رویه از منابع آب سقز متوقف شود

بهمن ۱, ۱۳۹۳ در ۸:۲۷ بعد از ظهر توسط

================================================

فرماندار سقز

برداشت بی رویه از منابع آب سقز متوقف شود

فرماندار شهرستان سقز گفت: جلوگیری از برداشت بی‌رویه منابع آبی با استفاده از گشت‌های بازرسی به مدیریت منابع آب در سقز کمک می‌کند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، علی اکبر ورمقانی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سقز با بیان اینکه، منابع آب در کشور کم و محدود است اظهار داشت: احیای شورای حفاظت از منابع آب شرب و کشاورزی به همت دولت نقش مهمی در مدیریت منابع آب دارد.

وی به وضعیت آب در شهرستان سقز اشاره کرد و با اعلام اینکه آب‌های شهرستان سقز سطحی و وابستگی شدید به نزولات جوی دارد گفت: مدیریت مصرف منابع آب در سقز امری ضروری است و دستگاه‌های متولی باید در این زمینه تلاش کنند.

فرماندار شهرستان سقز بر  استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری در کشاورزی، ترویج الگوی کشت‌هایی با مصرف کم آب، کنترل روان آب‌ها، احیای گشت و بازرسی و جلوگیری از برداشت بی‌رویه، ترمیم شکسگتی و تلاش برای جذب اعتبارات برای توسعه و بازسازی شبکه آب شهری و روستایی تاکید کرد.

صابر زارعی معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان سقز هم در این جلسه با بیان اینکه، بر اساس آمار وزارت نیرو، بیش از ۹۰ درصد آب کشور به کشاورزی اختصاص می‌یابد گفت: مدیریت مصرف در آب کشاورزی نیازمند کار علمی و کارشناسی است و باید اقدامات لازم برای جلوگیری از کاهش مصرف آب در این بخش صورت گیرد.

برق دار کردن چاه‌های کشاورزی، نصب کنتور هوشمند برای رعایت الگوی مصرف، جلوگیری از برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه و فرهنگ سازی برای رعایت الوگی مصرف آب خانگی از جمله مواردی بود که در شورای حفاظت از آب شهرستان سقز پیشنهاد و بر اجرایی شدن آن تاکید شد.

تاریخ انتشار خبر۱ بهمن ۱۳۹۳ساعت ۲۲:۱۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید