۰

دسته‌بندی نشده

سقزنیوز/ برخورد با کم‌فروشی نانوایی‌ها در سقز تشدید می‌شود

دی ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۷ قبل از ظهر توسط

================================================

معاون فرماندار سقز

برخورد با کم‌فروشی نانوایی‌ها در سقز تشدید می‌شود

معاون فرماندار شهرستان سقز با اشاره به بازرسی‌های مستمر از ۳۶۱ واحد خبازی شهرستان سقز گفت: مسئولان با تخلفات و کم فروشی‌های حوزه نان در شهرستان سقز به شدت برخورد می‌کنند.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، فریبرز اولیایی صبح امروز در جلسه شورای آرد و نان شهرستان سقز با اشاره به ضرورت بازرسی مداوم بازرسان مجمع امور صنفی و صنعت، معدن و تجارت بر کار خبازی‌ها اظهار داشت: نظارت مستمر بر کار سبب جلوگیری از بروز تخلف می‌شود.

وی با بیان اینکه، نان در سبد غذایی مردم جایگاه خاصی دارد، گفت: جایگاه نان در بین  مردم نشانه اهمیت بالای این کالای استراتژیک در سبد غذایی مصرفی شهروندان است و کیفیت این کالا باید افزایش یابد.

معاون برنامه‌ریزی فرماندار شهرستان سقز تصریح کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان، مجمع امور صنفی و اتحادیه خبازان در بازدیدهای مشترکی که از خبازی‌های شهرستان انجام می دهند باید هرگونه کم کاری، گرانفروشی، کم فروشی و یا نکات دیگر از جمله رعایت نکردن بهداشت محیط خبازی را گزارش دهند تا طبق قانون با متخلفان برخورد شود.

وی گفت: تعداد ۳۶۱ واحد خبازی شهری و روستایی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند و کیفیت فعالیت همه این واحدها به صورت مستمر توسط واحدهای بازرسی زیر نظر شورای آرد و نان همواره رصد می‌‌شود.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان سقز هم در این جلسه با بیان اینکه، توزیع آرد از مبداء تا مقصد در شهرستان سقز توسط تعاون روستایی انجام می‌شود، از تعاونی خبازان خواست همکاری خود را با این اداره گسترش دهند.

عبدالله کریمی با اشاره به اینکه گردش مالی توزیع آرد از سوی این اداره در شهرستان سقز ۱۷ میلیارد ریال است گفت: مبنای توزیع آرد آماری است که از سوی مرکز آمار به ما داده شده است و در راستای توزیع آرد در شهرستان هم هیچ مشکلی نداریم.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت هم در این جلسه گفت: تعامل خوبی در بین تعاون روستایی، اتحادیه خبازان و مجمع امور صنفی در توزیع آرد مورد نیاز شهرستان وجود دارد.

جعفر اسعدی افزود: عدم رعایت ساعات کار، کم فروشی و گرانفروشی از عمده تخلف در خبازی‌ها است که بازرسان مشترک ادارات با آنها برخورد قانونی کرده‌اند.

تاریخ انتشار خبر ۲۶دی ۱۳۹۳ ساعت۱۳:۱۰

هرگونه برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع است

Saqqez news

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید