۰

اجتماعی

سقزنیوز/ امسال بیش از ۸۰۰ میلیون ریال به خانواده زندانیان کمک شده است

اسفند ۱۴, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۱ قبل از ظهر توسط

امسال بیش از ۸۰۰ میلیون ریال به خانواده زندانیان کمک شده است

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز

امسال بیش از ۸۰۰ میلیون ریال به خانواده زندانیان کمک شده است

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز، گفت، بیش از ۸۰۰ میلیون ریال از سوی انجمن حمایت از زندانیان سقز به خانواده های زندانیان این شهرستان در سال جاری کمک شده است.

به گزارش سایت خبری سقز نیوز، رشید غفوری پیش ازظهر امروز در آخرین جلسه انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان اظهار کرد: تمام این کمک ها از محل کمک های خیرین در اختیار خانواده زندانیان بی بضاعت قرار گرفته است.

وی با اشاره به مشکلات مالی اغلب زندانیان، تصریح کرد: این زندانیان غم و غصه گرفتاری‌های مالی خانواده‌هایشان را هم دارند و از اینکه خانواده‌ آنها در معرض آسیب‌های اجتماعی بر اثر فقر قرار دارد، غصه می‌خورد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز ادامه داد: در حال حاضر ۹۲ خانواده زندانی با ۲۴۸نفر جمعیت تحت پوشش این انجمن می باشند.

غفوری تأکید کرد: باید برنامه ریزی برای اشتغال زندانیان و خانواده هایشان انجام شود و دو برنامه باید در دستور کار انجمن های حمایت از زندانیان قرار گیرد.

وی ادامه داد: این انجمن ها در جذب کمک های خیرین برای رفع مشکلات خانواده های آسیب پذیر زندانیان کوشا باشند و درآمدهای پایدار برای خانواده ها ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: هدف انجمن حمایت از زندانیان هم شناسایی خانواده های آسیب پذیر و ایجاد شغل باشد.

غفوری تصریح کرد: زندانیانی هستند که پس از آزادی کسی به آنها شغل نمی‌دهند لذا باید این نگاه در جامعه تغییر کند.

دادستان شهرستان سقز هم در این جلسه با اشاره به اینکه خیرین همواره در جهت دستگیری از نیازمندان پیشقدم بوده اند، از کمک خیرین به انجمن حمایت از زندانیان شهرستان تقدیر کرد.

کیوان جهانی ادامه داد: در سال جاری بیش از ١۵٠ پرونده در شوراهای حل اختلاف این شهرستان مختومه شده اند.

دادستان سقز ادامه داد: در سال جاری با تلاش خیرین، انجمن حمایت از زندانیان و دستگاه قضا، دو زندانی که محکوم به قصاص بودند، با گذشت اولیای دم، نجات یافتند.

وی کسب رتبه نخست شهرستان سقز در زمینه پرونده های مختومه در شوراهای حل اختلاف را برای کم کردن آمار زندانیان بسیار خوب توصیف کرد.

جهانی کسب رتبه نخست شهرستان سقز در زمینه پرونده های مختومه در شوراهای حل اختلاف را از دیگر موفقیت های این شوراها دانست.

دادستان سقز سیاست دادگستری را حبس زدایی و کاهش آمار ورودی به زندان دانست و ادامه داد: باید برای کاهش جرائم در سطح جامعه همواره کارهای فرهنگی صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: انجمن حمایت از زندانیان باید در راستای اشتغال زایی برای زندانیان پس از آزادی انجام دهد تا به لحاظ بازگشت زندانی به زندان اقدام و جلوگیری شود.

دادستان سقز افزود: در شهرستان سقز جرایم رتبه اول را نداریم و این نشان از فرهنگ بالای مردم است.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان سقز هم در این جلسه با بیان اینکه، نجات یک انسان نجات یک جامعه است، از کمک انجمن حمایت از زندانیان در راستای کمک به خانواده زندانیان بی بضاعت تقدیر کرد.

کامیل کریمیان ادامه داد: باید در راستای ایجاد اشتغال برای زندانی آزاد شده پس از زندان با کمک خیرین تلاش کرد.

رییس زندان مرکزی شهرستان سقز هم در این جلسه گفت: در حال حاضر ۴۰ نفر زندانی داریم که اشتغال خارج از زندان دارند.

برچسب‌ها, , , , ,

پاسخ دهید